Закон про особливий порядок на Луганщині та Донеччині набрав чинності, після того як був опублікований в офіційній парламентській газеті "Голос України". Перед зустріччю з Путіним у Мілані Петро Порошенко підписав цей закон.

Закон визначає порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей. Особливий статус надається на 3 роки територіям, які не контролюють сили АТО станом на день прийняття закону. Голосувати за мир або скласти мандати і йти на фронт - такий вибір начебто пропонував Порошенко депутатам. Вони обрали перше, йдеться в сюжеті ТСН.

Воєнний Донбас відсьогодні з особливим статусом. Нинішня мапа антитерористичної операції і є зоною, де почав діяти новий закон. Нові правила мають працювати на території, яку контролюють бойовики та сепаратисти.

Там, де зараз стріляють, обіцяють не переслідувати чи карати учасників подій на Донбасі. Згідно з законом - держава гарантує право використання російської або будь-якої іншої мови. У призначенні прокурорів та суддів братиме участь місцева влада. У державному бюджеті окремою статтею закладатимуть видатки на неспокійний регіон. Створюються загони народної міліції із місцевих добровольців для охорони громадського порядку. Також закон зобов'язує 7 грудня нинішнього року провести вибори депутатів місцевих рад. Фінансуватимуть волевиявлення державним коштомСпеціальний статус Донбаса лише на папері. Його вимагали в Мінських угодах, наполягали в Кремлі. Політологи та експерти ще місяць тому заявляли – виконати закон неможливо.

"Я вважаю, що ці закони, які ми засунули у пащу Путіна, вони для того, щоб він не міг формально нічого пред'явити. Вони будуть призвані для того, щоб якимось чином акумулювати сили і зайнятися побудовою армії", - заявив громадський активіст Сергій Іванов.

Міста та райони, розташовані поруч з озброєним сусідом, ладні підтримати будь-який особливий статус. Аби не стріляли.

Мирний план Петра Порошенка ухвалював парламент за зачиненими дверима. Перед європейським форумом у Мілані Україна у вигляді підписаного закону вкотре протягує руку для миру. Потиснути цю руку сторони конфлікту не поспішають.