Україна отримала вже п‘ятого міністра оборони за рік. Які надії на нього покладають і як оцінюють в армії? Та чи довго протримається на посаді новий міністр? Журналісти «Фактів тижня» спробували спрогнозувати. Чотирнадцятий за всю історію незалежної України і вже п’ятий цього року. У вівторок, 14 жовтня, країна отримала чергового міністра оборони. Кандидатуру генерал-полковника Степана Полторака президент вніс, бо той добре зарекомендував себе на посаді командуючого Нацгвардії.
Свій вибір президент прокоментував так: – Я поспілкувався з генералами, зустрівся з простими бійцями, з комбатами. Бесіди з ними переконали мене в правильності мого вибору. Втім, такий вибір президента під сумнів поставили активісти. І виклали в мережу фото. На них тодішній начальник Академії внутрішніх військ МВС Степан Полторак, на Майдані, 12 грудня.
Обіцяє людям захист від міліції. І саме в ту ніч відбувається перший розгін Майдану. Та за словами депутата Володимира Ар’єва, Полторак дійсно допомагав на Майдані втримати порядок. Знімав блокаду внутрішніх військ. У професійних військових до нового міністра претензії інші. Він – генерал міліцейський, а не армійський. І в часи війни це, очевидно, суттєвий мінус. Дійсно, генеральську кар’єру Полторак зробив в міліції. Хоча закінчував військове училище і академію. Ближчим до армії Полторак став лише 15 квітня цього року, коли Верховна рада призначила його командувачем Нацгвардії. – Я спробував відстрілятися з усіх видів зброї, які знаходяться на нашому БТР.
Цей БТР озброєний за останнім словом. Є все необхідне для ведення бою, дуже легкий у керуванні. На такому БТРі можна виконувати серйозні завдання у захисті нашої держави, – так розповідав Степан Полторак ще 3 травня. Полторак зумів забезпечити нацгвардійців краще, ніж це вдалося керманичам інших підрозділів. За ефективну роботу в АТО російські ЗМІ навіть назвали його «головним карателем». Але це, швидше, комплімент…
Коментарі
коментарів немає