В агітаційних матеріалах у ЗМІ йдеться про те, що завдяки кандидатові в народні депутати України з Волині Сергію Мартиняку передали автомобіль «швидкої допомоги» для однієї з лікарень Волині. Про це повідомляє прес-служба Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області.
«Швидкісний, комфортний і надійний навіть на засніжених дорогах транспорт одержала від благодійного фонду «Європейський вектор» Локачинська центральна районна лікарня. Це вже п’ятий автомобіль, який завдяки меценатові Сергію Мартиняку слугуватиме медикам і пацієнтам. Чотири реанімобілі, подаровані райлікарням Горохівського, Луцького, Рожищенського та Турійського районів, уже допомагають рятувати життя», – так розпочинається агітаційна стаття про кандидата в народні депутати в номері газеті «Волинь» за 14 жовтня. Аналогічний матеріал опубліковано на сайті інтернет-видання «ВолиньPost» 13 жовтня.
Сергій Мартиняк балотується до Верховної Ради України по виборчому округу № 20 (місто Горохів). Він є народним депутатом України, оскільки у 2012 році переміг на виборах у цьому ж окрузі.
В матеріалах про передачу «швидкої» згадується, що це вже не перша така допомога від мецената Сергія Мартиняка. Всі ці публікації, згідно з інформацією прес-служби кандидата, оплачені з виборчого фонду та промарковані відповідною позначкою – «зірочкою».
У відеосюжеті, що оприлюднила в інтернеті прес-секретар народного депутата Сергія Мартиняка Оксана Прокопчук, також йдеться про цю саму подію – передачу 10 жовтня районній лікарні автомобіля швидкої допомоги. У сюжеті подано коментар кандидата в депутати. Сергій Мартиняк зазначає, що цей автомобіль, як і інші, передано лікувальним установам за сприяння благодійного фонду «Європейський вектор».
Як видно із повідомлень в ЗМІ, заходи благодійного фонду та кандидата в депутати подаються як спільна діяльність, а виборців переконують у тому, що ці добрі справи робить саме політик.
Однак, попри інформацію у ЗМІ, у благодійному фонді «Європейський вектор» стверджують, що їх організація не залучається до виборчої кампанії Сергія Мартиняка». Саме таку відповідь на звернення ОПОРИ надала президент ВОБФ «Європейський вектор» Галина Ведрич. У листі-відповіді благодійного фонду йдеться про те, що «кандидат у народні депутати України та діючий народний депутат України Сергій Мартиняк не є засновником та членом жодного керівного чи контролюючого органу ВОБФ «Європейський вектор».
Крім того, Галина Ведрич у своїй відповіді зазначила: «ВОБФ «Європейський вектор» у 2014 році проводить свою благодійну діяльність на підставі бюджету затвердженого ще у грудні 2013 року, та не залучається у виборчих цілях кандидата у народні депутати Мартиняка С.В. З метою запобігання можливого звинувачення ВОБФ «Європейський вектор» у передвиборчій агітації та підкупі виборців, керівництвом фонду вирішило про тимчасове припинення (на період до 26 жовтня 2014 року) надання адресної благодійної допомоги особам, що проживають на території Луцького, Рожищенського, Локачинського, Турійського, Горохівського районів».
Зазначимо, що Галина Володимирівна Ведрич значиться на сайті ЦВК, як довірена особа кандидата Сергія Мартиняка.
Сумніви у правдивості цих слів представників фонду з’являються й при відвіданні веб-сайту благодійного фонду. Вже сама обкладинка сайту яскраво говорить про те, на кого працює організація. Так, на обкладинці розміщено чотири фотографії із Сергієм Мартиняком, а сама організація названа як «Благодійний фонд Сергія Мартиняка «Єввропейський вектор». Майже кожна новина на сайті фонду містить згадку про Сергія Мартиняка.
Для прикладу, останнє новинне повідомлення датоване 17 жовтня. В ньому розповідається про те, як до мецената Сергія Мартиняка звернулась завідувач фельдшерсько-акушерського пункту села Новосілки Горохівського району, яка попросила допомогти у ремонті приміщення установи. В статті описано те, як благодійний фонд «Європейський вектор» виділив 158 тисяч гривень на оновлення старого приміщення та як жителі святкували відкриття відремонтованого ФАПу.
Отож, як видно із публікацій у ЗМІ та в Інтернеті, благодійний фонд «Європейський вектор» таки бере участь у передвиборчій агітації за кандидата Сергія Мартиняка. Сам кандидат є учасником заходів організованих фондом, і саме про кандидата-мецената пишуть місцеві ЗМІ.
Такі дії штабу кандидата спостерігачі ОПОРИ оцінюють як маніпуляцію, оскільки діяльність благодійного фонду видається за результат роботи політика. У випадку ж коли підтвердиться факт дарування саме кандидатом, тоді можна буде говорити про непрямий підкуп виборців, який згідно із законодавством заборонений.
Коментарі
фігаро
23.10.2014 10:36:59
Дуже погано , що у волинян часто зраджує пам*ять.Мартиняк , івахів , веремєєв - всі голосували за диктаторські закони 16 січня , які призвели до гибелі їх співвітчизників.Вони також не голосували за закони спрямовані проти корупції та підкупу виборців.От і роблять з волинянами , що захочуть за хабарі.Ганьба волинським жителям горохівщини ,маневичини .ковельщини.Продаєтесь.Згадайте Іуду.
Нео
23.10.2014 16:54:36
Мартиняк – не депутат, людина – не слово! Передвиборча програма кандидата в народні депутати України Сергія Мартиняка, який знову балотується до Верховної Ради, не змінилася з 2012 року, коли він теж намагався стати депутатом і це йому вдалося. Виборці повірили в його обіцянки, хоча більшість із них так і залишається у процесі виконання. Так, власна програма, яку Мартиняк подав до ЦВК, містить практично ті ж самі 7 пунктів, які пропонувалися у 2012 році, але доповнені більш популярними на сьогодні передвиборчими гаслами. Разом з тим, у новій програмі ні слова не згадується про удосконалення банківської діяльності, хоча у нинішньому скликанні він являється Членом Комітету Верховної Ради України з питань фінансів і банківської діяльності, і вочевидь мав би активно займатись цим напрямком. Проте, це не актуально для його власного бізнесу – агропромислового комплексу, заради якого він намагається дістатися таких вершин. Зокрема, за період свого депутатства, він шляхом корупційних зв’язків, отримав можливість заключати з аграрним фондом біржові контракти на поставку пшениці у великих обсягах, які фактично не має змоги виростити на тих землях, які є в його володінні. За допомогою цієї схеми з державного бюджету було розкрадено кошти у великих розмірах, які, в тому числі, зараз використовуються на передвиборчу агітацію. Більше того, у 2014 році Сергій Мартиняк, використовуючи ті же корупційні зв’язки, отримав від ПАТ «Аграрного фонд» 150 млн.грн. по форвардному контракту на поставку ріпаку укладеного з ТОВ «Агротехніка». Відповідно до інформації з веб-ресурсів ПАТ «Аграрного фонд» (http://agrofond.gov.ua ) на всій території України поставку ріпаку здійснювала лише ТОВ «Агротехніка». В даному випадку, взагалі не зрозуміло для чого «Аграрному фонду» ріпак, адже програми «Аграрного фонду» стосуються лише купівлі зернових (пшениці, жита, ячменю) – можливо це злочинна схема розкрадання бюджетних коштів, яка була створена для Мартиняка.
Що стосується передвиборчої програми Мартиняка, одним із пунктів зазначено ефективне управління у територіальній громаді, яким Мартиняк мав довести що чує своїх виборців і знає про їх проблеми, тому мав навідатись у всі населені пункти свого округу. Проте, таким чином Мартиняк вигадав як показати свою так звану «депутатську діяльність» і прикрившись цим насправді владнати власні бізнесові питання, адже відомо, що його підприємства орендують у селян земельні паї, на яких вирощують сільськогосподарські культури.
Якщо проаналізувати законотворчість Сергія Мартиняка як народного депутата України, то очевидно, що його турбують лише питання, що стосуються його бізнесу, а саме щодо орендної плати за землю, податків, експортних мит на живу худобу та оподаткування податком на прибуток. Адже хто-хто, а Сергій Мартиняк знає скільки коштує імпорт м’ясної сировини та скільки становить орендна плата за землю.
Ще однією обіцянкою Сергія Мартиняка виборцям була робота над впровадженням інтегрованої системи утилізації промислових відходів та побутового сміття заради захисту довкілля, а також досягнення комфортного та престижного життя сільських територіальних громад. Для виконання цієї обіцянки народний депутат започаткував проект «Чисте село», який мав на меті очищення сільських територій від твердих побутових відходів. Що зробив депутат для цього на своєму окрузі? – перед виборами 2012 року порозвозив по селах сміттєві контейнери з символікою «Пан Курчак», а після виборів… позабирав, виправдовуючись при цьому, що проект «Чисте село» в окремих населених пунктах... просто не прижився. Нещодавно мешканці Локачинського району побачили такі ж сміттєві баки у себе, та чи надовго?
Разом з тим, одним піар-ходом, яким скористався депутат – це підкуп виборців, а потім офіційне звернення із свого сайту про начебто чутки, що люди від Мартиняка скуповують голоси по 200 гривень. Разом з тим, висвітлив на цьому ж сайті копію заяви про кримінальне правопорушення, подану до Луцького РВ УМВС України у Волинській області, керуючись начебто чутками своїх виборців.
Цікаво було читати сайт «Слово і діло. Народний контроль», з якого чітко видно, що Сергій Мартиняк не дотримується своїх обіцянок, зокрема, із 27 обіцянок одна не виконана, а 26 в процесі виконання, це при тому, що давав він ці обіцянки ще рік тому. Тому виборцям слід задуматись, чи варто віддавати свій голос за людину, яка не дотримується свого слова.