Вчора, 26 жовтня, в Україні відбулися позачергові парламентські вибори. Хоч ЦВК ще не оголосила остаточні результати голосування, але світ вже встиг відреагувати на волевиявлення українського народу. Пише ТСН.
Одним із перших свою думку щодо голосування висловив голова комітету Європарламенту у закордонних справах Ельмар Брок, який заявив, що результати (які показав екзит-пол - ред.) мають велике значення для української демократії і становлення правової держави.
"Вони дозволять провести процес трансформації, який необхідний для того, щоб зробити Україну сучасною, вільною та економічно успішною країною. Думаю, тепер у парламенті для цього є гарантована більшість. Йдеться про партії, які підтримують проєвропейські процеси", - заявив Брок, пише dw.de. "Я думаю, що це грандіозна перемога демократії", - каже Брок.
Крім того, комісар Євросоюзу з питань розширення та Європейської політики сусідства Штефан Фюле привітав Україну з успішними парламентськими виборами. "Вітаю з гарними виборами, я бачу чіткий вибір шляху до створення сучасної європейської країни на основі інклюзивних реформ", - заявив Фюле своєму мікроблозі в Twitter.
На думку Баррозу, парламентські вибори є перемогою демократії. "Вітаю народ України! Перемога демократії та переліку європейських реформ", - написав він.
Баррозу назвав вибори в Раду перемогою демократії і реформ Ще одну заяву щодо України в Twitter зробив віце-прем'єр-міністр Словаччини. Мирослав Лайчак вважає, що позачергові парламентські вибори створили умови для швидкого початку реалізації проєвропейських реформ в Україні.
У свою чергу, МЗС Литви назвало проведення позачергових виборів "вільним і демократичним". "Ми поважаємо цей вибір українського народу і віримо, що Україна впевнено піде шляхом європейського оновлення, створюючи сильну, єдину державу.
Литва готова і надалі підтримувати Україну на цьому шляху, надаючи необхідну допомогу і ділячись своїм досвідом", - йдеться в заяві МЗС Литви.
Посол США в Україні Джеффрі Пайетт вважає проведення парламентських виборів ще одним кроком на демократичному шляху України. "Сьогодні ми мали честь спостерігати українську демократію в дії, коли країна, вдруге в цьому році, прийшла до виборчих урн - тепер щоб проголосувати за новий парламент. Ми вітаємо усіх, хто у себе в країні і по всьому світу змогли проголосувати, і чекаємо оцінки сьогоднішнього голосування місцевими та міжнародними спостерігачами", - заявив посол. "Співробітники виборчих комісій, спостерігачі і громадяни, з якими ми спілкувалися, з готовністю обговорювали підготовку до виборів і були сповнені ентузіазму з приводу можливості знову проголосувати за зміни. Атмосфера була оптимістичною і позитивною", - зазначив дипломат.
Зазначимо, що і Росія визнала позачергові вибори. Проте заступник глави російського МЗС Григорій Карасін заявив про "жорстку і брудну" кампанію. "Ми чекаємо офіційного підбиття підсумків, поки йдуть досить суперечливі відомості. Але вже зараз ясно, що вибори, незважаючи на досить жорстку і брудну кампанію, відбулися", - заявив Карасін. Також він зазначив, що новому парламенту України слід налагодити діалог із суспільством та вийти на контакт з представниками регіонів.
Генсекретар Ради Європи Турбйорн Ягланд заявив, що "вибори засвідчили прагнення українського народу до миру, демократії і єдності країни". Як повідомляє Deutsche Welle, Ягланд привітав проведені вибори і зазначив, що президент і прем'єр-міністр України Петро Порошенко і Арсеній Яценюк мають зобов'язання щодо проведення демократичних реформ. Крім того, спостерігачі Організації за демократію та економічний розвиток вважають, що вибори були організовані і проведені у відповідності до міжнародних зобов'язань і стандартів демократичних виборів. "Незважаючи на високу конкуренцію, вибори пройшли спокійно і організовано", - наголошується в заяві спостерігачів ГУАМ.
Також комітет "За відкриту демократію" (США) називає парламентські вибори в Україні проєвропейськими. "Українські парламентські вибори, незважаючи на окупацію частини Донбасу і анексію Криму, - це продемократичні, проєвропейські вибори", - сказав представник комітету Брайан Меффорд.
Відзначимо, що і Міжнародний центр виборчих систем в цілому позитивно оцінює вибори в Україні. У своїх висновках місія висловлює задоволення тим, що в ході виборів не відбулося різкого загострення обстановки в країні. Чесними і прозорими назвали вибори наглядова місія Світового конгресу українців. "На підставі результатів спостереження місії СКУ наша попередня оцінка - позачергові парламентські вибори в Україні 2014 року відповідають міжнародним стандартам проведення демократичних виборів", - сказано в повідомленні Конгресу.
Коментарі
коментарів немає