Лучанка Інна Катеринчук розлучилася з італійцем Еміліо. Зараз проживає в італійському місті Катанія, куди поїхала працювати у 2005 році. Про це пише Gazeta.ua.
"Нас із Еміліо познайомила мама. Вона поїхала працювати в Італію в 2003 році, коли я школу закінчувала, - розказує Катеринчук. - Вона доглядала батьків Еміліо. Потім я приїхала до мами в Італію. Мені було 19, йому 33. Вже був розлучений, мав дочку від першого шлюбу".
Через чотири місяці після знайомства Еміліо освідчився Інні.
"Я тоді працювала у ресторанчику в місті Катанія, - згадує Інна. - Еміліо заставив мене звільнитися. Трохи вивчила італійську. Жила у його квартирі. Через два роки у шлюбі я могла отримати італійське громадянство. Але не хотіла відмовлятися від українського. Мені достатньо було дозволу на проживання в Італії".
Спочатку чоловік давав дружині щомісяця 1 тис. євро.
"За них ми вдягалися, харчувалися, їздили по Італії. Спочатку ні в чому собі не відмовляла, - говорить Інна. - А потім чоловік став скупим. Збирав чеки, перевіряв по списку, що купила на базарі і на ринку. З дому навіть маму провідати не відпускав".
Пара задумалася над розлученням, бо в Еміліо з'явилася коханка.
"Потім Еміліо почав зникати з дому на вихідні. Зрозуміла, що в нього є інша. Розлучитися запропонувала я. Коли одружувалися, укладали шлюбний договір. Квартира, машина і мотоцикл залишилися йому. Мені дісталася тільки побутова техніка, яку він дарував. Перевезла її у квартиру до мами. Повертатися в Україну не збираюся. Знайшла нову роботу".
Розлучаючись з іноземцем, українка ризикує втратити дитину і громадянство. Про це розповів юрист Микола Гаврилюк.
"Інні ще пощастило, що перед весіллям з чоловіком уклала шлюбний контракт, - говорить Гаврилюк. – Але з цим договором треба бути обережною. Закохана жінка часто не помічає у ньому таких пунктів як: з ким залишиться дитина у разі розлучення, кому належатиме придбане чи подароване авто або квартира, у якій проживає подружжя".
За словами юриста, у різних країнах діють свої закони і сімейні кодекси.
"Наприклад, у багатьох країнах є обмежене коло обставин, які можуть бути причиною розірвання шлюбу. В одних країнах одна з обов'язкових умов розлучення – не проживання спільно п'ять років, в інших – подати на розлучення має право лише чоловік", - каже юрист.
Коментарі
коментарів немає