Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі "Галина Швидка проти України". Як повідомили в прес-службі ЄСПЛ, суд встановив порушення ст.10 Конвенції з прав людини (свобода висловлювання поглядів) і ст.2 Протоколу 7 до Конвенції (право на оскарження вироків у кримінальних справах в другій інстанції), передають Факти.
24 серпня 2011 року Г.Швидка, якій на той час було 63 роки, після покладання тодішнім президентом України Віктором Януковичем вінка до пам'ятника Тарасу Шевченку в Києві з нагоди 20-ї річниці Незалежності України, зрізала з вінка частину стрічки зі словами "Президента України Віктора Януковича", протестуючи проти політики, що проводиться ним. Пенсіонерку затримали і того ж дня Шевченківський районний суд міста Києва ухвалив рішення заарештувати її на 10 діб.
При цьому їй було відмовлено у праві на апеляцію. Як повідомили в прес-службі ЄСПЛ, суд встановив, що своїми діями пенсіонерка намагалася передати ідеї політичного характеру і вони мають розглядатися, як висловлення політичних поглядів. Зазначивши, що її арешт на 10 днів відповідав законодавству, суд додав, що арешт на 10 днів пенсіонерки без кримінального минулого за дії, які не загрожували жодною небезпекою, був надмірним. При цьому ЄСПЛ дійшов висновку, що розгляд скарги в апеляційному суді відбувся лише через 3 тижні, тобто вже після того, як Г.Швидка вийшла з-під арешту. Таким чином, суд дійшов висновку про порушення ст.2 Протоколу 7 до Конвенції прав людини. Суд також ухвалив рішення про те, що Україна має виплатити EUR5 тис пенсіонерці у вигляді моральної шкоди.
Коментарі
коментарів немає