Протягом трьох кварталів 2014 року підприємці, котрі мають пилорами на Волині, перерахували до бюджету 4,1 мільйона гривень податків і зборів. Про це повідомляє прес-служба ГУ ДФС у Волинській області.
Однак, як запевняють у ГУ ДФС області, надходження від такого вельми поширеного та прибуткового волинського бізнесу могли б бути у декілька разів вищими.
«Станом на 1 жовтня 2014 року на Волині перебуває на обліку 283 фізичні особи-підприємці, які здійснюють діяльність пилорам. Разом із тим, за даними управління лісового господарства таких пилорам 832. Ця велика розбіжність вимагає від нас наведення порядку в цій галузі», – звернув увагу учасників засідання в.о. начальника ГУ ДФС у Волинській області Віталій Чуй.
За словами керівника ГУ ДФС у Волинській області, із тих підприємців, які звітуються до податкових інспекцій, не всі за офіційними даними використовують на пилорамах найманих працівників.
«Із 283 підприємців лише 159 власників пилорам використовують працю найманих працівників, а у 124 – наймані працівники відсутні. Середня зарплата у цьому виді діяльності – 1172 гривні», – підкреслив Віталій Чуй.
Тим не менше, як свідчить аналітика, відсутність найманих працівників не перешкоджає власникам пилорам активно експортувати лісоматеріали та вироби з деревини. Протягом 9 місяців 2014 року 133 волинських суб’єкта господарювання здійснили операції експорту такої продукції на суму 91 мільйон гривень.
«Ми виходимо з позиції, що всі представники бізнесу повинні працювати в однакових конкурентних умовах. Тому наше завдання допомогти людям оформити свою діяльність відповідно до чинного законодавства шляхом роз’яснювальної роботи і спрямувати процес сплати податків у правове поле», – підсумував Віталій Чуй.
Коментарі
коментарів немає