Лісовідновлення потрібне бути пріоритетним напрямком роботи лісових господарств у Волинській області. Про це йшлося 4 листопада під час засідання прес-клубу обласної ради «Ліси – наше багатство. А як служать вони волинській громаді?». Пише Волинський інформаційний портал.

Перш ніж приступити до обговорення проблеми, модератор зустрічі, начальник відділу інформаційного забезпечення діяльності Волинської обласної ради Оксана Лукашук провела серед присутніх бліц-опитування про те, чи вважають вони українські ліси символом багатства. Майже всі присутні погодились із цим твердженням, проте були й такі, які не погодились із ним.

Найперше про проблему зникнення волинських лісів заговорив депутат Волинської обласної ради Василь Байцим. Він переконував присутніх, що на Волині лісів не залишилось. «Замовте вертоліт і подивіться згори. Нема лісів на Волині», - говорив депутат. Тому, за його словами, основним завданням лісових господарств краю має бути лісовідновлення. Із тим, що сосни в лісах перетворились на жердини, також погодились деякі колеги-депутати.

Своєю чергою, депутат обласної ради Валерій Діброва вернувся до представників Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Василя Мазурика із запитанням, скільки площ в області заліснюється.

Перший заступник начальника ВОУЛМГ Сергій Шеремета повідомив, що лісовідновлення проводиться відповідно до законодавства, згідно з яким, суцільні рубки повинні заліснюватись протягом двох років природнім шляхом. «У нас нема зрубів, які б не заліснювались протягом року», - повідомив він.

Присутніх депутатів також цікавило, чим таким мають бути заражені дерева, що подекуди в рамках санітарної рубки ріжуть гектари лісу.

Начальник ВОУЛМГ Василь Мазурик на це відповів, що в цьому не треба шукати щось незаконне. «Як лісівник передбачаю, що такі рубки будуть проводитись і в майбутньому», - резюмував він.