Завдяки перегляду договорів про співпрацю, волинським лісівникам вдалося позбутися завищених цін і недобросовісних надавачів послуг. Кажуть, результати вражаючі.

Про це йшлося під час прес-клубу облради та редакції газети «Волинь-нова» на тему: «Ліси – наше багатство. А як служать вони волинській громаді?» сьогодні, 4-го листопада. Пише Інформаційне агенство Волинські новини.

«У нашій галузі є дві проблеми: відсутність інвестицій і корупція. Останнє треба розглядати зверху до низу, ця проблема не вирішена. Втім, за півроку моєї діяльності нам практично вдалося підійти до старих угод, договорів у сферах торгівлі, надання послуг. Це вже дало чималі результати. От, торік загальна сума реалізації лісгоспної продукції склала 300 мільйонів гривень, а цього року ця сума - 400 мільйонів гривень. Це вдалося завдяки тому, що ми відійшли від тих недобросовісних надавачів послуг і перейшли до зменшення їх вартості. Зокрема у нас витрати по окремих напрямках значно зменшилися, навіть, якщо росте електроенергія, ціна за газ», - розповів начальник управління лісового і мисливського господарства Василь Мазурик.

 

Він додав, що цього року за порушення правил лісомисливського господарювання вже відшкодували більше 600 тисяч гривень, згідно зі складеними актами, й залишаються ще справи, які у судах, де триває слідство.

Щодо корупції у цій галузі, то учасники прес-клубу почали дорікати лісівникам про те, що на Волині діє чимало незаконних пилорам.

«У нас немає лісів, вони вирізані, бо незаконні пилорами працюють наповну. Схеми працюють так: пилорамщики платять єдиний податок, вони на фізичну особу виписують ліс, наприклад, 12 кубів і на них вивозять 120 кубів, бо вони самі собі замовники, виконавці і контролери, так як «Укравтодор» робить. Втім, як тільки їде обласна перевірка, то усі все знають, їм ставлять галочку в документі, що ліс взяли, і люди знову ідуть виписують 12 кубів дров й возять скільки треба. Є інформація, що були задіяні до цієї схеми чиновники, аби на це «прикривали очі». А треба так: виписав 12 кубів деревини, прозвітував, куди вони пішли й далі виписуй новий дозвіл», - зауважив депутат обласної ради Василь Байцим.

 

Про те, що зловити на «гарячому» таких пилорамщиків майже неможливо, кажуть правоохоронці.

«Це насправді ганебне явище, бо безконтрольно проводиться розпилювання лісопродукції, але законодавство недосконале, тому законодавець ще не вирішив, як заходити на приватну територію, аби фіксувати незаконні пилорами. Ще є проблема з понятими, от, звертаєшся у сільраду, а він каже, мовляв, "не дам людей, бо потім мені з односельчанами жити", далі ми в суд, поки отримаємо дозвіл через цю бюрократичну систему, то ліс вже розпилений і вивезений», - розповів старший оперуповноважений Державної служби боротьби з економічною злочинністю УМВС України у Волинській області, майор міліції Валентин Хрупчик.

 

Зі слів головного лісівника Волині Василя Мазурика, щоб цю ситуацію змінити, необхідно розібратися із попитом на крадену деревину, адже якщо її не будуть купувати, то й і не будуть виготовляти. Він додав, що згідно з їхньою інформацією, на Волині обліковано 832 пилорами.

Раніше повідомлялось, що на Волині вимагають закрити пилорами, бо забруднюють повітря. Також йшлося про те, що на пилорамах, які офіційно зареєстровані, не платять офіційну зарплату людям, мовляв, там немає жодного найнятого працівника.