На Волині – найнижчі ціни на прийом молока в населення, скоротилося цьогоріч і його виробництво.

Про це йшлося під час семінару з питань розвитку галузі молочного скотарства та цінової ситуації на ринку молока, що відбувся 5 листопада у Ковелі. Пише Інформаційне агентство Волинські Новини.

Як повідомив директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Юрій Горбенко, основними виробниками молока на Волині лишаються господарства населення (84%), так, селяни утримують 95 тисяч корів. Селянські родинні ферми, які утримують три та більше корів, мають 200 гривень за голову із обласного бюджету. Таких родин налічується понад 3,5 тисячі, з них 2150 родин цьогоріч отримали з обласного бюджету 1,5 мільйона гривень.

Негативно на молочну галузь, з його слів, впливає цінова політика, тому цьогоріч спостерігається зменшення поголів’я. Водночас, основним виробником високоякісного молока є саме крупнотоварні підприємства, а молоко, що виробляється селянськими господарствами, має другий ґатунок. На Волині лише 100 сільськогосподарських підприємств утримують по 50 та більше голів крупної рогатої худоби. Щодо продуктивності дійного стада, семитисячний рубіж подолало підприємство «Рать», а рубіж у 4 тисячі літрів молока на рік від корови перейшли 15 підприємств в області. На теренах області наразі працює лише 9 доїльних залів, автоматизована система управління стадом працює на 8 підприємствах.

Динаміка виробництва молока у розрізі районів, зі слів Юрія Горбенка, – невтішна, тож, завдяки збільшенню продуктивності не вдалося компенсувати недобір молока, який був торік. Дотації із держбюджету для молочної галузі наразі немає.

Ціна на молоко від населення на Волині – найнижча серед регіонів України. Також виникають проблеми із розрахунками молокопереробних підприємств із постачальниками.

Своєю чергою, присутні під час семінару представники молокопереробних підприємств повідомляли, що очікувати на швидке підвищення закупівельної ціни не варто.

До слова, підприємство «Терра Фуд», яке наразі є лідером за об’ємом переробки молока та закупівельними цінами, лише 40% молока отримує від волинських підприємств та господарств, оскільки якість не завжди висока.