На Волині за підсумками трьох кварталів 2014 року у сфері готівкових розрахунків кількість перевірок зменшилася на 43%. Зокрема, підрозділи контролю за проведенням розрахункових операцій за цей час провели 186 перевірок, або на 139 менше, як торік, – інформує прес-служба ГУ ДФС у Волинській області.
Якість контрольно-перевірочних заходів у сфері готівкових розрахунків зросла. Про це свідчать показник середнього розміру донарахувань на одну перевірку, який цього року становить 3,3 тисячі гривень. Ця сума більш як удвічі зросла порівняно з показниками минулого року.
Окрім порушень у застосуванні реєстраторів розрахункових операцій та у сфері готівкових розрахунків, фахівці ДФС Волині зафіксували тенденцію до суттєвого зростання витрат порівняно із задекларованими виторгами у сфері торгівлі та ресторанного бізнесу.
«Наша аналітика переконує, що витрати 27,8% підприємців-фізичних осіб, які перебувають на загальній системі оподаткування, перевищують 50% виторгів. Тобто ці підприємці декларують, що більшість отриманих виторгів спрямовують на оплату ліцензій, патентів та заробітну плату. Якщо взяти до уваги, що такі суб’єкти господарювання повинні ще придбати товар, фінансувати утримання своїх закладів торгівлі чи ресторанного бізнесу, то не важко спрогнозувати що потенційно вони «працюють» собі у збитки», – звертає увагу в.о. начальника ГУ ДФС у Волинській області Віталій Чуй.
Керівник ГУ ДФС Волині запевнив, що як і будь-який інший бізнес, торгівля та ресторанне господарство не можуть довго існувати, працюючи зі збитками. «Попит у торговельній мережі, закладах ресторанного господарства та торгово-розважального бізнесу теж переконує у протилежному. Тому ми звертаємося до підприємців із проханням не маніпулювати зі звітністю, оскільки наші інформаційно-аналітичні ресурси дозволяють здійснити об’єктивний аналіз їх реальної рентабельності», – підкреслив Віталій Чуй.
Коментарі
коментарів немає