Успішному утворенню кооперативів у селах заважає напівлегальний бізнес і погана інфраструктура. Таку оцінку роблять науковці зі Львова.

Про це йшлося під час круглого столу «Громада: жити по-новому. Впровадження перших кроків реформи місцевого самоврядування», який відбувся у Центрі надання адміністративних послуг Луцької міської ради сьогодні, 6-го листопада. Про це пише Інформаційне агентство Волинські Новини.

«Не буде в сучасних умов кооперації, бо немає умов, от, наприклад, взимку лютий сніг, дорогу замело, (а я живу 75 кілометрів від Львова), тому я іду на залізницю, а там дивлюся, що привозять автівками якісь бідони й іншим передають. А згодом знову бачу подібну ситуацію: стає пікап, два хлопці виходять, нервово курять, потім бус підх’їжджає, і ті бідони туди переставляють. Далі я випадково помічаю, що з цієї ж автівки ці самі бідони з молоком вивантажують в магазин. Схема діє так, що певні люди їдуть в села, скуповують молоко й віддають його фермерам, які мають усі дозвільні документи й продають його в обласному центрі. То це кооперація? Так, але це не кооператив. І таких напівлегальних бізнесів дуже багато. Окрім того є проблеми, з інфраструктурою», - розповідає професор Львівського національного аграрного університету Юрій Губені.

Зауважимо, що ще у 2012-му році депутат облради Василь Пецентій пропонував об’єднувати особисті селянські господарства у кооперативи. На його думку, це мало б забезпечити високу якість молока та м’яса, яке вони виробляють.

А торік волинських селян посадовці запевняли, що кооперативи на селі – вигідний спосіб вести бізнес.