У Луцьку 8 листопада пом’янули жертв сталінських репресії – волинян, яких насильно вивезли у Сибір та на Далекій Схід. Про це повідомляє ZIK.

Жалобна акція відбулась на місці колишньої станції «Луцьк», на теперішній вулиці Яровиці. Саме звідси 70 років тому в часи тоталітарного сталінського режиму відправлялися ешелони із українськими патріотами, яких етапували на каторгу та в заслання. Вшанувати пам’ять репресованих прийшли їхні родичі, а також представники громадськості та влади.

Серед учасників скорботного мітингу була Марія Плакуща. У післявоєнний час, коли вона була ще дитиною, її разом із родиною вивезли до Сибіру, де вона провела найважчі 13 років свого життя.

«У мене був старший брат, якому тоді було 17 років. Його засудили за участь у повстанському русі до 15 років на Колимі, і нас разом із ним забрали. Потім ми повернулись до Луцька, і брат влаштувався працювати будівельником, був одним із кращих у місті», - поділилася спогадами лучанка Марія Плакуща.

За словами заступника голови Волинської обласної ради Олександра Пирожика, після депортації  тисячі волинян знайшли свій вічний спочинок у Росії та Казахстані, а серед тих, хто вижив і вцілів, не кожен мав можливість повернутися у рідний край. За словами чиновника, головне завдання зараз – не допустити того, що трапилось 70 років тому.

«Наразі ми знову змушені боронити свою землю у черговій російсько-українській війні, аби вони не повернулись і знов не вивозили нас до Сибіру. Вони й зараз примусово переселяють у тайгу українців з Донбасу та Криму», - наголосив Пирожик.

Скорботні заходи до 70-річчя початку вивезення українських патріотів з Волині до Сибіру продовжились у обласній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки, де відбулася пам’ятна академія.