У Міністерстві охорони здоров‘я розповідають, що держава закуповує ліки для тяжко хворих громадян. Зокрема, хизуються тим, що зробили за три тижні те, що попередникам не вдавалося протягом десяти місяців, але хворі ліків не отримали досі, йдеться у сюжеті програми "Гроші". Пише ТСН.
Кілька тижнів тому десятки матерів із хворими на рак, СНІД, туберкульоз та гемофілію дітей провели під Кабміном акцію "Чорний вівторок", яку показали по російському ТБ, ще й не перекручуючи факти.
"Головне обурення присутніх було пов'язано з тим, що Україна провалила закупівлю життєво важливих ліків в 2014 році. Державі вдалося провести тендери тільки за 25% всіх необхідних медикаментів", - йдеться у сюжеті каналу РТР.
Експерт із держзакупівель Юрій Ніколов упевнений, що для продавців ліків після Революції гідності нічого не змінилося, заробітки – це найголовніше.
"Влаштували таку собі корпоративну змову з приводу того, що ціни на ліки мають бути такими, якими вони були минулого року. А минулорічні ціни враховували в собі 40-50% відкатів", - наголосив він.
Зазначимо, приватні фірми затягували закупівлю, блокували її зверненнями в Антимонопольний комітет про нібито існуючі порушення. Такі звернення автоматично блокують торги. Міністр охорони здоров'я був звільнений, тому що не зміг подолати цей злочинний саботаж. Але тисячі тяжко хворих тиждень за тижнем продовжували жити без ліків.
11-річний Андрій хворий на гемофілію. Йому треба тричі на тиждень колоти препарат "Октанат". Але з березня такої можливості хлопчик не має. Його мама каже, що проблеми були щороку, але цього річ – це катастрофа.
У МОЗ говорять про залишки препаратів, які начебто є на складах. Але мами хворих дітей запевняють, що вони є лише на папері.
Акцію "Чорний вівторок" в.о міністра охорони здоров'я Василь Лазоришин назвав замовною. Він божиться, що не вкрав ані копійки, але батьки хворих дітей вважають, що треба не лише не красти, а й професійно вирішувати проблеми.
Коментарі
коментарів немає