Військовослужбовцям, які були в полоні, терористи пригрозили: якщо вони повернуться в зону бойових дій, загинуть не лише вони, а й їх сім’ї.

Про це стало відомо під час засідання Координаційної ради при Луцькому міському голові щодо соціального захисту сімей мобілізованих військовослужбовців. Пише Інформаційне агенство Волинські новини.

Голова ради Ярослав Мудрик розповів, що під час перебування українських військових в полоні російські спецслужби отримали практичну всю інформацію про військових та їх родини.

«Коли вони знаходилися в полоні, з ними була проведена кропітка робота з боку ФСБ Росії. Кожен був прискіпливо допитаний, зібрана вся інформація про все – де вчився, служив, про родини. І головна умова обміну: не гарантується збереження життя їм і їхнім сім’ям, якщо вони вдруге потраплять у полон», - каже він.

Спершу командування казало, що цих людей не залучатимуть до операцій на Сході. Але ця обіцянка, на жаль, не дотримується. Хоч і переконують, що на Схід їдуть ті екс-полонені, які добровільно цього захотіли.

Юрист координаційного центру Тетяна Климчук розповідає, що чимало тих, хто був у полоні, готові йти в тюрму, аби не потрапляти в зону АТО, оскільки бояться за життя своїх рідних.

Відтак вона зачитала відповідне звернення до Президента України, до Верховної Ради України, до Уповноваженого з прав людини ВРУ, до Кабінету Міністрів України. Його пообіцяли підписати Координаційна рада при міському голові і запропонували підписати облдержадміністрації та новообраним народним депутатам.

Як повідомлялось, із 165 полонених бійців 51 ОМБ визволили 116, ще 49 бійців бригади залишаються там.