Рівень публічності муніципалітету Луцька знизився в порівняні з минулим роком. У загальному рейтингу публічності та прозорості Луцькрада опустилася з 2 на 5 місце. Про це стало відомо сьогодні, 12 листопада, під час прес-конференції «Індекс місцевого самоврядування», що відбулася в приміщенні обласного центру «Волиньмедіа». Про це пише Волинський інформаційний портал.

В порівнянні з 2013 роком рівень публічності міської ради зменшився з 65 % до 56%. Публічність обласних центрів України аналізувалася за принципом прозорості, відкритості та підзвітності. Оцінка саме за такими критеріями – досвід сусідньої Польщі.

Нормативною базою вимірювання показників стало українське й іноземне законодавство Координатор рейтингу «Індекс місцевого самоврядування» у Луцьку Михайло Шелеп зауважив, що цьогорічний рейтинг у порівнянні з минулорічним є більш ефективним, адже кількість міст у ньому збільшилася з 10 до 25.

В порівнянні з минулим роком впав не лише загальний рівень публічності, а й основні його компоненти. Зокрема, рівень прозорості виконавчих органів влади знизився до позначки у 62 %. Впали показники і у міського голови та депутатів міськради до 60% та 47% відповідно. Зниження рівня прозорості Луцької міської ради експерти пояснюють низькою кількістю депутатських звітів.

Бідкалися присутні і на недостатню кількість біографічних даних про депутатів міської ради та членів виконкому. На думку експертів, лучани мають знати основну інформацію і про радників міського голови. Михайло Шелеп підкреслив, що минулого року представники Луцькради погоджувалися зі всіма пропозиціями, однак в кінцевому результаті їх так і не врахували. Щоб уникнути такої проблеми на майбутнє тепер використовуватимуться «бюрократичні» методи. Зокрема, буде розроблено конкретні звернення до посадових осіб.

Цікаво, що до рейтингу увійшли й Луганськ та Донецьк. Перше місце за прозорість посів Івано-Франківськ. Необхідно зауважити, Луцькрада є більш публічною, ніж міські муніципалітети Рівного і Львова. Секретар Луцької міської Ради подякував експертам за поради.

«Я це сприймаю як пораду. Своєрідний орієнтир», - зазначив чиновник. Сергій Григоренко погодився із зауваженнями та пообіцяв передати їх міському голові Миколі Романюку. Аналіз міських рад проводили Громадянська мережа ОПОРА і Центр Політичного Аналізу та Виборчого Консалтингу.

Фінансову підтримку для рейтингу забезпечив Європейський Союз.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та нати