В Міністерстві охорони здоров’я коментують розформування санітарно-епідеміологічної служби. Тільки от в регіонах розводять руками, бо що робити з усією ситуацією не уявляють.
Під час урядового дня для регіональних ЗМІ, виконувач обов’язків Міністра охорони здоров’я Василь Лазоришинець відповів на питання доцільності розформування санепідемслужби. Нагадаємо, в міністерстві кажуть, що ймовірність занесення на територію України вірусу Ебола – висока. А тим часом в країні – епідемія туберкульозу. Пише Інформаційне агентство Волинські Новини.
Василь Лазоришинець каже, що дороги назад немає – рішення прийняте. Однак функції служби не ліквідовуються, а передаються.
Мовляв, контролюючі функції будуть передані новоствореному органу, який діє при Міністерстві економіки. Таким чином санітарно-епідеміологічну, фітосанітарну, і ветеринарну служби об’єднують в одну установу.
«Що стосується функції епіднагляду, то вона передана Міністерству охорони здоров’я. Доручено створити департамент громадського здоров’я, куди й перейдуть функції епіднагляду інфекційних захворювань, запобігання ВІЛ-СНІД та запобігання епідемії туберкульозу. Це європейська практика – департамент громадського здоров’я, який займатиметься профілактичною медициною і запобіганням інфекційних захворювань», - переконує міністр.
Та ось в управлінні охорони здоров’я Луцької міської ради про такий новостворений департамент не чули. Для того, аби таке впровадити – необхідно розширювати штат, вводити нові посади і, відповідно, передбачати фінансування. Натомість в столиці часто говорять лише про скорочення.
«Це наміри і дуже далекі. Міністерство в хаосі і саме не знає, що робити. Наробили справ, ліквідували важливу службу і не знають як вийти з ситуації, бо хтось захотів ту службу розвалити. Ще за прем’єрства Азарова це розпочалося, бо підприємцям було некомфортно, хотіли, щоб їх ніхто не перевіряв.
На першому етапі їх скоротили дуже. Всі щеплення, вакцини, їх зберігання перевели в управління охорони здоров’я: ми мусили в авральному порядку і холодильники шукати, і супровід препаратів, і контроль за ними. А тепер, якщо санепіднагляд на охорону здоров’я передадуть, то ми маємо тих епідеміологів забрати. Але сьогодні ніхто ні одної посади і коштів ніхто не передбачав.
А якщо коштів не передадуть – тих людей не буде можливості забрати, бо в нас немає посад, а тим більше - щоразу скорочують штат. Наробили такого, а як вирішити ситуацію не знають», - каже начальник управління Луцького міського охорони здоров’я Федір Кошель.
Коментарі
коментарів немає