Польща дуже зацікавлена в розбудові луцької агломерації. Про це 12 листопада розповів голова Комітету економіки міста Національної економічної палати у Варшаві Зенон Кічка під час навчання для представників виконавчої влади та місцевого самоврядування в рамках проекту «Луцька агломерація – співпраця і розвиток місцевих громад прилеглих територій». Пише Волинський інформаційний портал.
Луцьк, а також Луцький та Ківерцівський райони наразі активно працюють у напрямку створення Луцької агломерації в рамках Волинського обласного конкурсу проектів місцевих ініціатив. Навчання для представників виконавчої влади та місцевого самоврядування проводитимуть польські експерти.
Сьогодні в рамках навчань свої проекти презентували працівники Луцької міської ради. Зенон Кічка запевнив присутніх представників регіонів у тому, що Польща дуже зацікавлена в розбудові Луцької агломерації.
«Сьогодні ми пригадаємо все, про що розмовляли під час попередньої зустрічі, та вималюємо сценарій на завтра. Завтра на нас чекає творчий день – будемо продумувати напрямки розвитку Луцької агломерації, уявляти, як вона виглядатиме через 5 років», - окреслив напрям роботи польський експерт і запросив присутніх презентувати свої регіони. Відтак заступник начальника відділу праці управління економіки ЛМР Інна Савчук презентувала Луцьк як місто, комфортне для проживання. Зокрема вона розповіла основні відомості про місто, про те, що сучасний обласний центр умовно ділять на Старе та Нове місто.
Також вона ознайомила присутніх із науково-освітнім потенціалом міста, розповіла про лікарняні заклади міста, об’єкти роздрібної торгівлі, ресторанного господарства, гуртової торгівлі та готельні комплекси. Також мовиця окреслила головні соціально-економічні показники міста, розповіла про прямі іноземні інвестиції та транспортне обслуговування.
Окремий акцент вона зробила на туристичній галузі міста. «Луцьк відомий як місто фестивалів і лицарських турнірів», - відмітила Інна Савчук. Зенон Кічка відмітив, що відомості про місто дуже важливі, оскільки Луцьк і область розташовані на транскордонній трасі. «Це дуже важливо для визначення напрямку розвитку міста. Завдання на сьогодні – продумати, як це положення можна вдало використати», - наголосив він. «Підказую, на що варто звернути увагу», - додав польський експерт.
Опісля фахівець управління економіки ЛМР Ганна Приймачук розповіла про досвід впровадження енергозберігаючих заходів в обласному центрі Волині. Зокрема вона наголосила на передумовах необхідності стратегічного енергетичного планування, зокрема на вичерпності ресурсів і зростанні тарифів, а також колапсі системи теплопостачання. Також вона розповіла про формування системи енергоменеджменту в Луцьку.
До слова, навчання триватимуть сьогодні упродовж дня та продовжаться завтра. У підсумку буде розроблено концепцію Луцької агломерації.
Коментарі
коментарів немає