Під час засідання постійної комісії з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, захисту прав людини, законності, боротьби із злочинністю члени комісії обговорили проблемні питання пов’язані із святкуванням «Дня перемоги» 9-ого травня, «Меморіалом слави», що у м. Луцьку, та іншими радянськими пам’ятками які існують в області.

Голова братства ветеранів ОУН - УПА Василь Кушнір доповів, що волиняни вважають наругою над їх свідомістю розміщення на території «Меморіалу слави» бетонної плити Вічної пам’яті з іменами партійних керівників та агентів НКВС, які вбивали вояків УПА, здійснювали розкуркулювання, вантажили у товарні ешелони мирне населення та відправляли в Сибір. Також Василь Кушнір додав, що Луцький «Меморіал слави» потрібно перейменувати у «Меморіал пам’яті».

Також Ветерани ОУН – УПА вимагають від обласної та Верховної Ради прийняти рішення про засудження злочинних сталінського та гітлерівського тоталітарних режимів. Відповідно, не відзначати 9 травня як день перемоги, та перейменувати його в день Скорботи за загиблими, як це роблять в країнах Європи.

Серед вимог Братства другим пунктом було включено знесення Музею партизанської слави в урочищі Лопатень Ківерцівського району, бо в тому місці в 1942-1944 роках перебували так звані «Червоні партизани» - безпосередні виконавці терору на Волині.

Голова комісії Володимир Навроцький погодився із тим, що свято «День перемоги» 9-ого травня потрібно перейменувати у «День скорботи за загиблими», але Лопатеньський музей знаходиться в комунальній власності ківерцівської громади, тому саме вона повноважна приймати рішення про демонтування даної споруди.

Але, навіть за виключенням зносу музею вимоги ветеранів УПА не потраплять до наступної сесії обласної ради, бо, за словами Навроцького, потребують доопрацювання. Голова комісії також висловив побоювання виникнення конфліктних ситуацій з боку громади Волині, та зауважив, що подібні питання потребують громадських обговорень.