Анексія Криму в березні була дуже ризикованим кроком для Москви. Зараз одне з головних питань полягає в тому, чи достатньо у неї ресурсів, щоб забезпечити харчовими продуктами, теплом і електроенергією півострів. Як пише Кетрін Хілл у своїй статті для Financial Times, до настання зими Росії потрібно вирішити проблему із забезпеченням Криму, до якого можна дістатися тільки морем, продовольством і вугіллям. Інформує ТСН.
Якщо російській владі не вдасться цього зробити, деякі спостерігачі побоюються, що вони будуть підштовхувати сепаратистів до подальшого захоплення територій у східній Україні, щоб відкрити коридор для своїх нових володінь», - йдеться в статті.
На даний момент 2,4 млн. жителів Криму майже повністю залежать від материка. Україна на 80 % постачає їх водою і електрикою, постачає приблизно дві третіх продовольчих та споживчих товарів, а також практично всі нафтопродукти і вугілля. При цьому кримська влада наполягає на тому, що вони можуть обійтися без української електроенергії, використовуючи власні газоелектростанції, які Росія цього літа забезпечила сотнями додаткових дизель-генераторів. Але проблема з постачаннями продовольства і вугілля більш серйозна і вимагає негайного вирішення. Раніше практично все необхідне доставлялося на півострів з України залізничними шляхами, але після анексії це стало неможливим.
У Москви є грандіозна мета зв'язати Крим з материковою частиною Росії, побудувавши автомобільну трасу і залізницю - проект, на який влада планує витратити щонайменше 228 млрд. рублів, тобто майже 5 млрд. дол.
Але будівництво мосту або тунелю, як очікується, займе не менше трьох років. Тому Москва в основному використовує пороми - рятувальний круг, який перестане бути таким надійним, коли море почне штормити і замерзати.
Коментарі
коментарів немає