Надворі практично зима, централізоване опалення в обласному центрі Волині вже підключили і, попри перестороги, гаряча вона у кранах є. Однак цього року як вартість тепла в домівках, так і теплої води порівняно з минулим роком є значно вищою. Тарифами на комунальні послуги Волинський інформаційний портал цікавився в департаменті житлово-комунального господарства.

Начальник відділу реформування ЖКГ та економічного аналізу Ірина Назарук розповіла, що тарифи за комунальні послуги дійсно зросли, однак така цінова політика є цілком виправдана.

Власне мінімальні подорожчання спостерігаються за використання електроенергії. Й 1кВт електроенергії (за обсяг спожитий до 150 кВт/год електроенергії на місяць) вартує лучанам 30,84 копійки, а от ще до 1 липня поточного року 1 кВт вартував 28,02 копійки.

 

Натомість опалення в домівках подорожчало значно більше. Так, лучани, які мешкають у будинках із лічильником, платитимуть 399 гривень 89 копійок за гігакалорію. Для тих, хто будинкових лічильників не має, вартість централізованого опалення становитиме 9 гривень 62 копійки за квадратний метр. Тобто опалення квартири площею 40 «квадратів» коштуватиме 385 гривень в опалювальний сезон. Ще минулого року квадратний метр тепла вартував 6,76 гривень. І опалення тих же 40 «квадратів» вартувало 270 гривень.

 

Централізоване гаряче водопостачання для жителів облцентру, в котрих є лічильники (за умови підключення рушникосушильників до системи гарячого водопостачання), наразі становить 26,42 гривні за 1 кубічний метр. Минулого року гаряча вода лучанам обходилась у 16,67 гривні за той же 1 кубічний метр.

 

Щодо холодної води, то лучани, які мають лічильники, за один куб холодної води (включно з каналізацією) платять 7 гривень 10 копійок (без ПДВ), минулого року платили – 3 гривні 99 копійок (без ПДВ).

 

Утримання будинків та прибудинкових територій також подорожчало. Якщо до 1 липня цього року плата за це становить від 0,29 до 1,98 гривні, то зараз – від 0,41 до 2,52 гривні.

 

Варто зауважити, що зростання вартості комунальних послуг, зі слів спеціалістів, було передбачуваним, адже вже декілька років цифри не змінювали. Зокрема вартість опалення була стала протягом трьох років, а гарячої та холодної води – два роки.

Зі слів спеціалістів, із роками дають про себе знати недоліки зношених систем опалення та водопостачання, та й саме обслуговування подорожчало, не говорячи вже про ситуацію в країні та газові перипетії. Власне зараз у Луцьку говорять про оновлення системи опалення та перехід на альтернативні джерела палива. Допоки ця схема активно впроваджується в комунальних закладах, зокрема лікарнях та навчальних закладах, де тепло взимку найбільше необхідне. Наступного року оновлення систем планують і в житлових багатоповерхівках.