Апеляційний суд Волинської області відправив справу про обвинувачення Павла Середюка за невиконання наказу їхати на Схід для несення військової служби на новий судовий розгляд.
Нагадаємо, що 22 вересня Володимир-Волинський міський засудив Павла Середюка до шести місяців службового обмеження з 10%-вим відрахуванням від зарплати.
Сам Павло Середюк та його захисник Василь Нагорний не погодилися з таким рішенням суду і подали апеляційну скаргу, у якій просили виправдати обвинуваченого у зв’язку з недоведеністю його вини у інкримінованому йому злочині.
Нагадаємо, що Павла Середюка звинувачують у тому, що він не виконав наказ про відбуття на Схід для проходження військової служби.
У судовому засіданні чоловік розповідав про те, що у період мобілізації о 01.00 ночі до нього зателефонував сільський голова села Щедригір Ратнівського району і наказав о 06.00 годині ранку з’явитися у військкомат, що в подальшому і зробив Павло Середюк.
Після цього попри те, що повістка Павлу Середюку не приходила – його направили до військової частини. Призваний Середюк увесь час говорив командуванню про те, що він доглядає батьків інвалідів, має двох дітей та вагітну дружину.
Проте Павла Середюка таки лишили у військовій частині. Через це у його дружини стався викидень.
Один із командирів на прізвище Іванущенко ніби то пообіцяв Середюку, що його повернуть додому і він може не виконувати накази командування, однак 18 червня на плацу військової частини Павло Середюк почув своє прізвище у списку тих, хто мав їхати на полігон «Широкий лан» на Миколаївщині.
На суді чоловік розповідав, що спочатку весь особовий склад вишикували на плацу на «перекличку», і лише згодом військових вишикували вдруге і наказали сідати в автобус. Тим, хто не захотів їхати наказали повернутися до військової частини та написати рапорт.
Павло Середюк запевняє, що таких людей було 27, а кримінальні провадження відкрили лише проти 12. Пояснити таку вибірковість він не може.
Захисник обвинуваченого Василь Нагорний і на суді І інстанції, і в Апеляційному суді намагався довести, що на момент другої хвилі мобілізації діяла норма закону про те, що від військової служби звільняються особи, які доглядають чи то дітей, чи то батьків. Однак командування комісаріату не взяло це до уваги.
На судовому засіданні у Апеляційному суді Павло Середюк вкотре переконував, що готовий служити та захищати країну, якби не батьки.
«Я готовий служити, я готовий поїхати на Схід, але куди я подіну батьків?»,- зі сльозами на очах переконує Павло Середюк.
Зрештою колегія суддів Апеляційного суду Волинської області під головування Лідії Хлапук ухвалила вирок І інстанції скасувати, а справу відправити на новий судовий розгляд у зв’язку з неповним дослідженням матеріалів справи.
Коментарі
ВИКС
20.11.2014 10:38:42
с*ки...других слов они не заслуживают