Як вирішити питання нестачі споруд цивільного захисту в області, пропонують в облдержадміністрації.
Про це йшлося під час засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 19 листопада. Пише Інформаційне агенство Волинські новини.
Своє бачення врегулювання питання із захисними спорудами висловив начальник управління містобудування та архітектури ОДА Юрій Казмірук. З його слів, порушені під час засідання питання регулюються певними нормативними актами.
Він наголосив, що інвентаризація захисних споруд – не самоціль, тому що це фіксація існуючого стану, який, на жаль, має негативну тенденцію. Захисні споруди щороку технічно та морально старіють. Юрій Казмірук звернув увагу на те, що укриття можуть вмістити наразі лише 20% населення області, й органи місцевого самоврядування та виконавчої влади не можуть врегулювати це питання. З його слів, перш за все, повинні бути виписані «чіткі правила гри».
«Ми дорікаємо, чому інспекція держархбудконтролю, приймаючи об’єкти в експлуатацію або реєструючи декларацію, не вимагає від забудовника наявності захисних споруд. Слушне питання, поки що воно зависає в повітрі», - зазначив Юрій Казмірук.
З його слів, є розбіжності в законодавстві та в нормативній базі. Органи містобудування та архітектури причетні до видачі містобудівних умов та обмежень на проектування об’єкта, які регламентуються постановою Кабміну. Структура будівництва протягом останніх років докорінно змінилася, і в переважній більшості об’єкти будуються за кошти приватних інвесторів.
«Яким чином зобов’язати приватного інвестора витратити певну частку коштів на облаштування захисних споруд, коли вартість такої споруди ляже на вартість метра квадратного житла? Вони так само читають закон, як ми, і якщо це не є обов’язковою нормою, це може бути лише рекомендаційною нормою за наявності надлишкових коштів», - наголосив Юрій Казмірук.
Він нагадав, що погодження проектно-кошторисної документації нині скасоване і органи місцевого самоврядування та державної виконавчої влади не погоджують її. Генеральний проектувальник несе відповідальність за дотримання державних будівельних норм під час проектування. Своєю чергою, замовник будівництва несе відповідальність за передачу об’єкта у будівництво, яке не відповідає державним будівельним нормам. Зі слів Юрія Казмірука, якщо цих двох осіб не зобов’язали чогось робити, вони цього не робитимуть.
На його думку, потрібно просити ОДА звернутися до Кабміну щодо надання відповідних доручень Міністерству з надзвичайних ситуацій та Міністерству регіонального розвитку. Йдеться про підготовку пропозицій та внесення змін і доповнень до кодексу цивільного захисту, законів про будівельні норми, регулювання містобудівної діяльності, місцеві державні адміністрації та місцеве самоврядування. Пропонується внести норму обов’язкового проектування та будівництва захисних споруд на усіх об’єктах незалежно від форми власності.
Перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Кудрявцев погодився, що під час проектування потрібно враховувати протипожежний та цивільний захист мешканців.
Цю пропозицію долучили до протоколу засідання.
Коментарі
коментарів немає