«Якщо ви щось напишете, то пеняйте на себе». Пригрозили у кредитній компанії нашій журналістці, коли вона досліджувала тему, як шахраї дурять довірливих волинян. Пише газета Волинь-нова.

Пригадую, як років п'ять тому набула широкої популярності гра-приманка, коли аферисти під прикриттям різних товариств запрошували людей спробувати удачі в такій собі лотереї: якщо цифри в датах народження або ще у якихось даних учасника збіжаться, він отримує велику суму грошей або дорогу автівку. Старші люди, як правило, сліпо вірили видрукуваним на глянцевому папері листам за підписом міфічного генерального директора, та ще й із гербовою печаткою. Підкуповувало і шанобливе ставлення, і та нав'язлива ввічливість, з якою представники, як згодом виявилося, фіктивних фірм намагалися переконати придбати ще якісь книги чи не зовсім потрібний товар за завищеною ціною, щоб нарешті отримати цінний подарунок. Щоправда, закінчувалося все… мильною бульбашкою й частенько серцевими нападами.
Про ці афери не раз писали журналісти, застерігаючи читачів не спокушатися на дармове. Своє слово тоді сказали і правоохоронці, і прокуратура, до яких посипалися скарги від ошуканих людей. Навіть на певний час запанувало затишшя. Але, очевидно, сучасні остапи бендери й далі шукають шляхів легкого збагачення.

Жертвою подібних оборудок стала жителька одного з сіл Іваничівського району Галина П. (з певних міркувань повне ім’я не називаємо), яка розповіла таку історію. В одній з обласних газет вона прочитала рекламу про те, що можна легко і швидко взяти позику без застави терміном на десять років. Спочатку сумнівалася, але ситуація підштовхнула до дій. Річ у тім, що чоловік пані Галини - інвалід І групи, подружжя виховує двох дітей. А тут ще й у дочки весілля… Одне слово, вирішила ризикнути.
17 вересня поїхала до Луцька, щоб зустрітися з уповноваженою особою компанії, яка мала допомогти жінці розв'язати фінансові проблеми. Уже в офісі взялися оформляти всі необхідні документи. Уклали угоду та два додатки до неї: в одному нібито погоджено розмір усіх платежів, у другому - умови «Фінансової пропозиції». Цікаво те, що в першому йдеться про 3000 гривень як фінансове забезпечення — це гарантія її платоспроможності, як пояснили жінці. Водночас підписала ще один договір «Про надання консультаційних та інформаційно-роз’яснювальних послуг», у якому зазначено, що повинна сплатити таку суму за надання консультацій, підготовку відповідної документації клієнта та подальший супровід.
Щоб отримати 50 тисяч, жінка виконала умову. Але наступного дня потелефонували нібито з банку (так представилися) й повідомили, що має сплатити ще 1800 гривень страхового внеску на кредит відповідно до нещодавно ухваленої постанови Кабміну. Кинулася пані Галина шукати й цю суму, швиденько перерахувала її на продиктований рахунок і заповзялася чекати.
Та минали дні, а на банківській картці було порожньо. Понад те, на адресу жінки почали надходити листи з товариства, що угоду активовано, а пані Галину «включено в об'єднання замовників з 20.09.2014 р.» Та, виявляється, існує ще якась процедура видачі дозволів, за які треба платити щомісяця. Отакої! За що ж платити, коли не отримала ні копійки з обіцяного? Взялася жінка телефонувати до Луцька, де їй відповідали: звертайтеся в центральний офіс, бо ми нічого не знаємо.
Врешті жінка зрозуміла, що її обвели навколо пальця. Після чергової телефонної розмови пані Галині запропонували… розірвати договір, що вона й зробила з надією повернути свої кровні. Заяву, як і годиться, надіслала рекомендованим листом, отримала повідомлення про одержання. Але й тільки. Бо минуло вже понад місяць, а грошей нема. Не раз намагалася вийти на зв’язок із центральним офісом, але безрезультатно: зазначені в документах телефони інформаційної компанії не відповідають.
Спробували туди зателефонувати й журналісти. Що з того вийшло - ви вже здогадалися. Коли набрали номер уповноваженої компанії, де пані Галина оформляла документи, на другому кінці дроту сказали: «Якщо ви щось напишете, то пеняйте на себе…».
Пані Галина вже змирилася з думкою, що її, довірливу, просто грубо ошукали, але просить застерегти інших від подібної халепи. Бо не лише не отримаєте обіцяного, а й втратите своє.