У Луцькому прикордонному загоні не виключають, що частина прикордонників служить лише для того, аби збагатити свої кишені.
Про це говорили учасники круглого столу «Відомчі стандарти культури прикордонного контролю» сьогодні, 20 листопада. Пише Інформаційне агентство Волинські Новини.
Зокрема, тимчасово виконувач обов’язків начальника відділу прикордонного контролю штабу луцького прикордонного загону майор Олександр Андріанов послався на слова Президента України, який визначив одним з пріоритетних завдань роботи Державної прикордонної служби знищення та повне викорінення в її рядах корупції.
«В рядах нашого відомства є певна категорія військовослужбовців, які служать для матеріального збагачення. Якщо таких виявлять, то звільняють або ж порушується кримінальна справа. Проте потрібна допомога суспільства», - каже Олександр Андріанов.
Для того, аби повідомити про протиправні дії прикордонників створена спеціальна служба «Довіра». Зокрема, згідно з результатами 5-ти таких звернень винних притягнули до дисциплінарної відповідальності, декого перевели на інше місце служби.
Однак ця справа має дві сторони: злочин - не лише отримання хабара, а й пропозиція неправомірної вигоди. Так, часто є випадки, коли водії рейсового автобуса збирають з пасажирів кошти для прискорення проходження митного та прикордонного контролю, або ж пасажири підходять до водія з проханням «порішати».
«Є особи, які не хочуть перебувати в черзі і хочуть пройти контроль поза чергою. Є й прикордонники, які на це погоджуються. Особа, яка пропонує хабар, також порушує законодавство», - каже майор Андріанов.
До слова, в особливих випадках поза чергою проїхати можна, кажуть прикордонники. Особливими обставинами може бути запізнення на літак, або те, що їх чекають вдома малолітні діти.
«Ми намагаємось викорінити це негативне явище (корупцію і побори - ред.). Є в наших рядах люди, які хамлять, збагачуються. Ми від них позбуваємось або звільняємо, або відводимо від служби на пунктах пропуску», - каже тимчасово виконувач обов’язків першого заступника начальника Луцького прикордонного загону – начальника штабу майор Сергій Мельник.
До слова, він розповідає, що на телефон «Довіри» часто дзвонять аноніми, чимало надходить провокаційних скарг. Приміром, такими зверненнями громадяни намагаються прискорити перетин кордону. Або ж були випадки, коли громадяни, які повідомили про вимагання хабара, відмовлялися підтвержували свої слова, коли їх запросили на очну ставку. А згодом називали такі дзвінки «непорозумінням».
Луцькі прикордонники розповіли про корупціонерів серед своїх
четвер, 20.11.14 14:29Помилка в тексті?Виділи її мишкою та натисни Ctrl + Enter
Коментар буде опубліковано після модерації
Коментарі
коментарів немає