Волинський апеляційний суд відхилив апеляційну скаргу Марії Махновець стосовно визнання її колишнього чоловіка Івана Махновця таким, що ухилявся від виконання батьківських обов’язків та усунення його від права отримати одноразову грошову винагороду у зв’язку зі смертю сина.
Нагадаємо, що Марія Махновець втратила свого сина Віталія, який брав участь у антитерористичній операції та загинув під Волновахою. Проте, коли постало питання виплати одноразової грошової допомоги сім’ї загиблого – раптово з’явився батько Віталія, який протягом останніх 18 років взагалі не цікавився долею своїх дітей.
Як заявила під час суду матір загиблого Марія Махновець – горе-батько навіть не знав, у якій школі навчається його син, про те, що він служив у армії, а тим паче про те, що хлопця забрали воювати на Схід.
Також жінка показала рапорти написані Віталієм, у яких він вказував, що у нього немає батька.
Лише, коли чоловік випадково дізнався про смерть сина, розповів представник позивачки Микола Шостак, то спершу хотів частину коштів, які передбачені йому законом віддати своїй доньці, сестрі Віталія – Ользі. Проте, коли про гроші дізналася друга дружина Івана Махновця, той одразу ж зник, а разом з тим і забув про всі домовленості.
Тому Марії Махновець не лишалося нічого, окрім як позиватися до суду.
Луцький міськрайонний суд відхилив позов жінки, навіть попри те, що Іван Махновець має дві судимості – через злісну несплату аліментів та спричинення тілесних ушкоджень Марії Махновець.
Через те, пані Марія подала апеляційну скаргу, у якій знову просила визнати Івана Махновця таким, що ухилявся від виконання батьківських обов’язків та усунути його від права отримати кошти.
Перше судове засідання Апеляційного суду по цій справі було 18 листопада. Тоді, на початку розгляду справи колегія суддів під головуванням Андрія Грушицького переконливо пропонувала відповідачу Івану Махновцю укласти зі своєю колишньою дружиною мирову угоду, мовляв тихо поділили б гроші і могли б взагалі не йти до суду.
Тоді Іван Махновець погодився, а суд оголосив перерву на два дні.
Проте сьогодні стало відомо, що усі ці дні горе-батько не виходив на зв’язок, а його адвокат призначав зустріч за півгодини до початку судового засідання, а потім теж не брав слухавку.
І от уже на початку судового засідання стало відомо, що сьогодні, 20 листопада Іван Махновець подав клопотання про розгляд справи за відсутності його та його адвоката Олега Стецюка.
Колегія суддів ухвалила розгляд справи проводити без відповідача і всю свою увагу сконцентрувала на позивачці та її представнику.
Судді повсякчас запитували про гроші, хоча ні у позові до суду І інстанції, ні в апеляційній скарзі, як запевняє адвокат Микола Шостак не було жодного слова про якісь кошти. Скидалося на те, що судді навмисне намагалася заплутати позивача.
Однак Микола Шостак вкотре нагадував колегії про два вироки, які були винесені щодо Івана Махновця ще у 1997 році, а також про те, що у позивачки немає матеріальної зацікавленості у цій справі, адже всі отримані кошти вона хочу перерахувати на потреби АТО.
Та зрештою колегія суддів ухвалила відмовити Марія Махновець у задоволенні позову, а вирок суду І інстанції залишити без змін.
Після судового засідання адвокат Марії Махновець Микола Шостак запевнив, що буде подавати касаційну скаргу.
Коментарі
Ірина
20.11.2014 22:45:23
Треба танки з Донецька розвертати на Київ. Хлопець загинув, мати інвалід, а суд віддає гроші батькові, якого ніколи небуло. Питається в задачі, за що гинуть наші хлопці, за яку країну? Брати автомат і стріляти тих суддів перших
знаю)
21.11.2014 13:32:22
є таких в луцьку декілька справ. просто Кабмін не визначив порядок. порпобивати їх всіх...
Вадим
21.11.2014 15:45:18
На мою думку юристи вводять в оману цих нещасних матерів щодо перспективнлості задоволення позовних вимог. Так - наміри цього батька не шляхетні, так - вони викликають певний громадський осуд. Однак законодавство не передбачає можливості позбавити його батьківських прав за наявних обставин. Для справ подібного роду потрібно шукати нестандартні правові варіанти вирішення (не факт що вони знайдуться), а не йти напролом, ставлячи питання про позбавлення батька батьківських прав після симерті (загибелі) дитини.
До Ірини
21.11.2014 23:18:49
Перш ніж таке говорити, то прочитайте законодавство, яке регулює дане питання. І тоді зробіть висновок чи суд законно виніс рішення чи ні. Зрозумійте, в правовій державі суд не може керуватися емоціями, він повинен приймати рішення лише на підставі закону. А тепер постає інше питання, хто приймає такі закони, яких повинні дотримуватися ми з Вами, та на підставі яких судді виносять рішення. Це ті люди, яких обирає народ. На жаль, там мало юристів, і тим паче грамотних. А тепер Ірино, відкрийте той зако, яким передбачено такі виплати, і гляньте хто його прийня.
Лора
22.11.2014 00:23:08
А я б притягала до відповіддальності непрофесійних юристів, які через свою некомпетентність подають неправильні позови, тим самим обманюючи своїх клієнтів. Шкода мені дуже наших хлопців, які загинули та які ще воюють, їх рідних та близьких. Але в цій ситуації жінка постраждала від непрофесійного юриста. Моя порада жінці змінити адвоката на професійного, який грамотно допоможе їй вийти з такої ситуації.
люда
28.11.2014 23:44:14
В наших суддів відсутні людські якості,про що можна далі писати. А. Грушицький і його двоє колег бездушні,бог нікого не прийде бити палкою. Ви знаєте у вівторок я на власні очі побачила як грушицький прзнущався пів дня над жіночкою,а потім відклав справу,фінал відомий .я іі запитала коли суд вона схватилася за серце,навіщо грушицький так знущається над людьми.