Депутати профільної комісії Луцькради звернуться до обласної влади, аби вона поставила перед Києвом питання щодо перейменування Меморіалу Вічної Слави. Таке рішення прийняли після звернення громадських активістів міста.

Про це йшлося під час засідання постійної комісії Луцької міської ради з питань освіти, науки, культури, мови сьогодні, 24-го листопада. Пише Інформаційне агентство Волинські Новини.

Членам профільної комісії запропонували лист від громадських активістів:

«Не дивлячись на неодноразові звернення до Луцької міської ради та Волинської обласної ради про висвітлення «білих плям» в історії Волині ХХ століття на основі досліджень істориків та свідчень очевидців, ці органи влади нехтують вимогами громадян, зберігаючи і надалі символи комуністичного режиму на пам’ятниках і дотримуються радянських акцентів у державній політиці збереження пам’яті»

Потому в листі наводять історичні факти радянського знущання над українським народом й вимагають на Луцькому Меморіалі Вічної Слави:

«1. Демонтувати на шпилі знак ордена Перемоги як свідчення окупації України сталінською імперією».

Підписалися під листом очільники братства ветеранів ОУН-УПА Волинського краю імені полковника Клима Савура, спілки політв'язнів і репресованих, громадської організації «Пам’ять Волині» та інші громадські активісти.

З цього приводу голова профільної комісії Анатолій Пархом’юк зауважив,що це питання загальнодержавного значення, оскільки меморіал має статус пам’ятки історії та культури національного значення. Тому запропонував це питання глибше дослідити і звернутися в обласну раду, аби вони вже аргументовано звернулися до київських чиновників.

До цього процесу рекомендують долучити і громадських активістів.

«Щоб демонтувати якісь елементи на меморіалі, то треба зібрати комісію, щоб це мало наукову базу, а також необхідно залучити до цього процесу громадських активістів», - наголосила член профільної комісії, голова депутатської групи «Новий Луцьк» Ірина Констанкевич.

Нагадаємо, 15 січня 1976 року рішенням Виконкому Луцької міської ради в Луцьку вирішили створити Меморіал Вічної Слави. Відкриття меморіального комплексу відбулося 29 жовтня 1977 року.

А про перейменування говорили й раніше, зокрема у під час сесії, 6 грудня 2007 року, депутати Луцької міськради перейменували Меморіал Вічної Слави на Меморіал Пам’яті. Тоді виступали чимало противників цього процесу, зокрема тодішній губернатор, а теперішній Луцький міський голова Микола Романюк зазначив, що не вважає такі кроки толерантними. Згодом це рішення опротестувала прокуратура і наразі воно не виконується.

Довідка:

Меморіал Вічної Слави — меморіальний комплекс у Луцьку, який увічнює пам'ять тих, хто загинув під час визволення Волині від німецько-фашистських загарбників. Комплекс має статус пам’ятки історії та культури національного значення. Загальна площа території меморіального комплексу — 7,5 гектара. Висота центрального обеліска — 40 метрів. На території комплексу розташована братська могила воїнів Великої Вітчизняної війни, де захороненні приблизно 1800 солдатів, загиблих під час визволення Луцька. Також там розташовані стіна скорботи; пам’ятний знак волинянам-солдатам останнього призову Другої світової війни; волинянам, які загинули при виконанні інтернаціонального обов'язку; жертвам депортації українців з етнічних земель у Польщі; ліквідаторам аварії на ЧАЕС та постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи.