До спротиву частини держслужбовців впровадженню системи електронного управління на Волині готові в облдержадміністрації.

Про це стало відомо під час прес-конференції, присвяченої презентації проекту «Цифровий порядок денний для України. «Зелена книга»: стратегія політики е-урядування», що відбулася 26 листопада у Луцьку. ПИше Інформаційне агенство Волинські новини.

Як повідомив керівник апарату облдержадміністрації Дмитро Дубняк, планується, що представники Національної академії державного управління при Президентові України частіше приїздитимуть на Волинь для співпраці з облдержадміністрацією. Так, підвищення кваліфікаційного рівня – дуже важливе завдання, зокрема, йдеться про керівників районного рівня. Як зізнався посадовець, якщо в області є кадровий резерв, то у районах із цим є проблеми.

Серед стратегічних завдань щодо впровадження електронного управління є завдання підготовки держслужбовців та посадових осіб місцевого самоврядування та їх мотивація.

«Є проблема вмотивованості державних службовців. Справа у тому, що це не лише додаткове навантаження на відповідному етапі, а й ще для нерадивих державних службовців – це втрата реальної влади над вирішенням різних питань і застосування специфічних механізмів спілкування між бізнесом та владою», - зауважив директор Інституту вищих керівних кадрів Національної академії державного управління при Президентові України Андрій Семенченко.

Дмитро Дубняк запевнив, що електронне урядування буде впроваджуватися у кожній міській, селищній та сільській радах. Він визнав, що чимало держслужбовців не готові до цього, але позиція голови ОДА, мовляв, полягає у тому, що тих, хто заважатиме цьому, будуть відсторонювати.

«Я впевнений, що буде спротив впровадженню такої системи. Але ми її повинні впровадити і почати працювати», - підсумував Дмитро Дубняк.