Поки нові обранці складають присягу народ під Радою складає вимоги. Виборці не забудуть одну з головних обіцянок – прийняття закону, який скасує депутатську недоторканність. Як йдеться в сюжеті "Грошей", одіозні регіонали на крові проривались у парламент саме заради недоторканності, яку дає депутатський мандат. Пише ТСН.
"Це правда, що є частина депутатів, в основному опозиційних, які дійсно хотіли і шли в парламент тільки задля того, щоб уникнути судового переслідування", - каже український політтехнолог Тарас Березовець.
У новому парламенті під 60 депутатів, які в січні ухвалювали диктаторські закони Януковича. Усім цим персонажам посвідчення надає абсолютну вседозволеність і безкарність. Зазвичай мандатом прикривають не кривавий кримінал, а бізнес-оборудки. Наприклад, у парламент проліз екс-голова Нафтогазу Євген Бакулін, якого підозрюють у роздиранні бюджету на десятки мільярдів. Під куполом тепер безліч нових облич. Наприклад, за спинами бойових комбатів до сесійної зали протискається новачок, який у 2012-му осоромився в Новій Каховці підкупом виборців.
Брудні методи регіоналів тоді потопили кандидата. Тепер він змінив тактику: спекулював не на жадібності, а на патріотизмі - замість продпайків роздавав бронежилети. Іван Вінник - скандальний бізнесмен та екс-гендиректор заводу будматеріалів із Херсонщини. Нещодавно його судили за службову недбалість, яка спричинила тяжкі наслідки для бюджету. Засудили, амністували і за масштабні фінансові махінації звільнили з роботи.
У доробку свіжоспеченого нардепа, окрім боргів перед колишніми працівниками ще більші борги - перед закордонними та українськими банками. Багатомільйонні махінації з кредитними коштами, низка карних справ, судові рішення і навіть вилучення паспорта, аби не втік за кордон. Використання сили мандату у своїх бізнес-інтересах - не дивина, підтверджує експерт.
"Там багато бізнесменів, які прийшли відстоювати інтереси своїх підприємств і свого бізнесу", – каже Березовець. Бізнесменів, що мали проблеми із законом, можна знайти у всіх фракціях. Наприклад, "ляшківець" Андрій Артеменко. Він, як кажуть, ходив під статтею і навіть сидів у СІЗО - як підозрюваний у фінансових махінаціях в особливо великих розмірах. Ще є Дмитро Голубов - тепер нардеп, а до цього всесвітньовідомий хакер, якого звинувачували в кіберзлочинах. Від тюрми свого часу Голубова врятували нардепи-регіонали - взяли хакера на поруки. Мандат стає в нагоді навіть справжнім олігархам. Ігор Єрємєєв знову став депутатом. Він уже встиг зібрати під своє крило цілу групу обранців.
У новому парламенті над недопущенням скасування недоторканності вже працює ціла група обранців, перед якими гостро стоїть питання: Верховна Рада або тюрма. "Неформальне лобі, яке буде збивати прийняття закону про скасування недоторканості, воно вже є. І такі консультації відбуваються навіть між представниками коаліцій, опозиції, позафракційними. Це такий прихований процес, який суспільство не бачить", - каже Березовець.
Коментарі
коментарів немає