В області розробляють план заходів щодо боротьби з африканською чумою у свиней. Заради цього пропонують не пускати автомобілі через місцеві пункти пропуску, а всі вантажі й ручну поклажу перевіряти за участю інспекторів ветеринарної медицини. Окрім того, пропонується створити буферну зону на кордоні з Республікою Білорусь.
Про це йшлося під час засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії при облдержадміністрації сьогодні, 2 грудня. Пише Інформаційне агенство Волинські новини.
З початку року випадки зараження тварин африканською чумою свиней виявлені у 9 країнах світу: Кот-д’Івуарі, Республіці Чад, Італійській Республіці (острів Сардинія), Російській Федерації, Польщі, Литві, Латвії, Естонії та Україні.
Ще донедавна цю хворобу на територію України не допускали. Та вже цьогоріч у Луганській, Донецькій, Чернігівській областях були виявлені випадки ураження диких кабанів та домашніх свиней АЧС, - розповів головний державний інспектор ветеринарної медицини в області Богдан Лозинський.
З його слів, на Волині з початку року здійснено 117 перевірок свиногосподарств, до адмінвідповідальності притягнули 8 осіб. Якщо говорити про одноосібні господарства, то волинські ветеринари переконують, що обстежили 143473 дворів (371864 голів свиней).
Також під час мисливського сезону державна лабораторія ветеринарної медицини провела 78 проб вірусологічного дослідження. Всі результати від’ємні. Однак насторожує факт, що чимало випадків, виявлених у країнах Прибалтики, Польщі фіксується на кордоні з Республікою Білорусь, з якою межує й Волинь. Головні носії хвороби – дикі кабани, які, мігруючи, заносять чуму на територію інших держав.
Тому головам протиепізоотичних комісій при Любешівській, Ратнівській та Шацькій РДА пропонують розглянути питання щодо створення 20-кілометрової буферної зони вздовж україно-білоруського кордону. Ця зона має бути вільна від поголів’я свиней у господарствах всіх форм власності. Там пропонують провести депопуляцію поголів’я диких свиней і рекомендувати місцевим мешканцям утриматися від розведення свиней.
А в мисливських господарствах, під час облавного полювання, пропонується проводити загони з півдня на північ, щоб не допустити міграцію тварин на територію України. Мисливцям також пропонують відмовитися від використання мисливських собак під час полювання.
Також комісія пропонує митникам та прикордонникам вжити заходи, аби не допустити потрапляння на територію України зараженого м’яса. Тому місцеві пункти пропуску через кордон України з Республікою Білорусь закриті для транспорту. А тих, хто переносить м’ясо в ручній поклажі, відправляють назад, не дозволяючи проносити м’ясопродукти з Білорусі.
Ягодинська митниця також повинна оглядати вантажі, ручну поклажу разом з інспекторами ветеринарної медицини. Небезпечну продукцію з Республіки Білорусь та Польщі будуть вилучати й знищувати, а транспорт, якою вона перевозилася, – дезінфікувати.
Довідково:
Африканська чума свиней – вірусна хвороба свиней, яка проявляється лихоманкою, синюшністю (цианозом) шкіри та обширними крововиливами (геморрагіями) внутрішніх органів. Недуга належить до списку A згідно з Міжнародною класифікацією заразних хвороб тварин. Для людини африканська чума свиней - безпечна.
Коментарі
коментарів немає