576 ВІЛ-інфікованих вагітних жінок зареєстрували медики на Волині протягом 2014 року. Вони дали життя більше, ніж півсотні немовлятам.
Про це стало під час прес-конференції про стан захворюваності на ВІЛ-інфекцію та СНІД в області сьогодні, 2 грудня, повідомила головний лікар обласного центру по профілактиці і боротьбі зі СНІДом Олена Макаренко. Пише Інформаційне агентство Волинські Новини.
Так, протягом останнього року в області зареєстрували 576 ВІЛ-позитивних вагітних волинянок. Із них 298 майбутніх мам дізналися про цей діагноз вперше під час постановки на облік по вагітності у жіночих консультаціях, а це – 51,73 %. Однак, 278 із загальної кількості майбутніх мам уже знали про наявність ВІЛ-інфекції у власному організмі – 48, 26%.
«ВІЛ-інфіковані жінки знають, що у них висока ймовірність народження здорової дитини і це той фактор, який спонукає їх народжувати вдруге і втретє. Хоча першочергово новина про страшний діагноз стає шоком. Але є й такі, які наважуються народжувати, переслідуючи винятково матеріальну вигоду», - каже медик.
Утім, є й такі волинянки, які, остерігаючись ймовірного ризику, все ж переривають вагітність. Таких жінок протягом 2014 року було 38 (6, 59%).
Згідно із статистичними даними у 2014 році на Волині побачили світ 504 дитини, матері якиї мають статус ВІЛ-інфікованих. Із них 358 щасливчиків не отримали страшний діагноз у подарунок від неньки, однак, 43 дитини все ж таки успадкували ВІЛ. 123 дитини перебувають на стадії обстеження, але з первинно-позитивним (кінцевим) діагнозом зареєстрували лише одного малюка.
Варто зазначити, що одну із ВІЛ-позитивних дівчаток, волинянку Іванку, яка перебувала у дитячому сиротинці, усиновила родина із Полтави. Медики запевняють, що щиро вболівають за долю маленької і вірять у те, що все у неї буде добре.
До слова, остаточний діагноз ВІЛ лікарі затверджують лише тоді, коли маленькому пацієнтові виповниться 1,5 року.
Коментарі
коментарів немає