Аби довести популяцію диких кабанів до мінімуму необхідно відстріляти більше півтори тисячі тварин, а ліцензій видано всього трохи більше 400.
Нагадаємо, в області розробляють план заходів щодо боротьби з африканською чумою свиней. Зокрема, пропонують влаштувати 20-кілометрову буферну зону на україно-білоруському кордоні, яка була б вільна від поголів’я свиней у господарствах всіх форм власності.
Про це йшлося під час засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії при облдержадміністрації сьогодні, 2 грудня. Пише Інформаційне агентство Волинські Новини.
Заступник начальника обласного управління лісомисливського господарства Сергій Шеремета повідомив, що на Волині - близько 3,5 тисяч диких кабанів. Оптимальна кількість для області – 2650, а мінімальна – 1847. В урядовому дорученні йдеться, аби на Волині довели поголів’я диких кабанів до мінімуму, а для цього треба відстріляти 1600 голів. Ліцензій цьогоріч видано лише 422, з них вже 75 відстріляли.
Щоправда, каже Сергій Шеремета, в урядовому дорученні щодо зменшення популяції диких кабанів, написаний термін «вжити заходів», а ось яких саме – невідомо. Тим часом на Волині цікавляться, яким чином можна відстріляти диких кабанів на території заповідного фонду. Адже відстріл тварин в заповідниках та національних парках заборонений законодавством.
Аби не порушувати законодавство начальник обласної Держекоінспекції Олександр Ткачук пропонував не проводити відстріл в заповідниках.
«Навіщо порушувати закон, якщо немає випадків захворювання на африканську чуму свиней? В разі виявлення – тоді…», - зауважив він.
Та присутні під час засідання комісії зазначили, що коли хвороба прийде на Волинь – буде пізно, тоді постраждають і лісомисливські господарства, і особисті, де вирощують домашніх свиней.
Однак начальник управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації Олександр Самосик запропонував вихід з ситуації щодо відстрілу диких кабанів в заповідниках. Оскільки, згідно з законодавством, є положення про діагностичний вибірковий відстріл тварин на території земель заповідного фонду. Для цього власникам угідь, які там розташовані, потрібно подати відповідне клопотання і ліміти в управління екології облдержадміністрації. Якщо в зразках, взятих на аналіз після вибіркового відстрілу, будуть виявлені збудники хвороби, то ситуація в заповідниках належатиме до компетенції ветслужби.
До слова, для тих господарств, які цьогоріч не мають лімітів відстрілу, в таких випадках передбачено, що відстріл здійснюватимуть за рахунок лімітів наступного року.
Коментарі
В чому правда
20.02.2015 16:28:34
Краще б Ваш самосик в іншому вихід би шука в як йому з тої ж....пи в яку він управління втягнув тепер вилізти....