Майже 95 відсотків рішень органів ДФС щодо донарахувань податків і застосування штрафів залишаються без змін.
Протягом січня-листопада 2014 року до відділу адміністративного оскарження управління правової роботи Головного управління ДФС у Волинській області надійшло 264 первинні скарги від платників податків. Платники податків оскаржували 451 податкове повідомлення-рішення ревізорів. Про це інформує прес-служба відомства.
Фахівці підрозділу адміноскарження у терміни визначені законом розглянули 265 скарг і залишили без змін 428 повідомлень-рішень. Повністю або частково скасовано лише 62 повідомлення – рішення. Окрім того, у 10 випадках збільшено донараховані суми податків і розмір застосованих штрафних фінансових санкцій
«Ця статистика свідчить про дві важливі речі. По-перше, у переважній більшості випадків донарахування та штрафи податкових ревізорів повністю обґрунтовані. По – друге, у випадках некоректних рішень, платники податків цілком ефективно користуються правом на адміністративне оскарження. Відтак, безпідставні донарахування скасовуються повністю або частково», - зазначає начальник ГУ ДФС у Волинській області Віталій Чуй.
За словами керівника ГУ ДФС в області, якщо платник податків вважає, що має достатньо підстав скасувати рішення податкових ревізорів, то варто пам’ятати, що цей процес повинен відбуватися винятково у законодавчому полі. Тобто, платник податків повинен своєчасно - протягом тридцяти днів, звернутися до підрозділу адміністративного оскарження ГУ ДФС в області.
«Оскарження спірних рішень чи дій органів ДФС в адміністративному порядку - достатньо економний та більш динамічний процес, аніж судова тяганина, оскільки виключає судові витрати та витрати на представництво інтересів»- підсумував Віталій Чуй.
Коментарі
коментарів немає