Задля детального вивчення проблеми із простоєм ВАТ «Електроетрмометрія» та невиплатою заробітної плати установу перевірить прокуратура. Також до вирішення цієї проблеми залучать робочу групу, до якої увійдуть працівники підприємства, а також юристи і посадовці Волинської ОДА.
Про це стало відомо під час візиту працівників ВАТ «Електротермометрія» до представників обласної влади сьогодні, 3 грудня. Пише Інформаційне агентство Волинські Новини.
Нагадаємо, біля стін заводу, що знаходиться на вулиці Ковельській, 40 у Луцьку, страйкувати вийшла майже сотня ображених містян. Їх обурило те, що учора, 1 грудня, голова ОДА Володимир Гунчик зазначив, що на «приборзаводі» майже ліквідували заборгованість із виплати з заробітної плати, погасивши борг у 600 тисяч гривень. Лучани запевняють, що така дезінформація стала «останньою краплею у чаші терпіння» працівників «ЕТМ». Адже, зі слів працівників, востаннє заробітну плату вони бачили в листопаді – тоді їм видали половину коштів за вересень.
Після зборів з керівником установи Юрієм Малихіним, які закінчились обіцянками виплатити заборгованості по заробітній платі, колектив вирішив шукати правди в керівників області. В холі приміщення Волинської обласної держадміністрації працівників «приборзаводу» зустрів перший заступник голови облради Олександр Пирожик, який зауважив, що після скарг громадян він подав відповідний депутатський запит до органів прокуратури для того, аби відповідні служби перевірили підприємство.
Адже, зі слів працівників, директор «Електротермометрії» навмисно намагається довести підприємство до банкрутства, безпідставно боргує виплати заробітної плати і не може надати для підлеглих елементарні умови праці.
Посилаючись на зайнятість, з людьми так і не зміг зустрітись голова Волинської ОДА Володимир Гунчик. Проте на розмову присутніх запросили перший заступник ВОДА Сергій Кудрявцев та Олександр Пирожик.
Працівник заводу Сергій Орлов розповів посадовцям, що нині завод перебуває в стані занепаду, проте ще 5 років тому, коли ним керував батько нинішнього директора, підприємство процвітало, попри те що час від часу траплялись труднощі.
З його слів, люди працюють по 5-6 днів на місяць, отримуючи по 900-1200 гривень. Проте навіть цих коштів дочекатись вчасно вони не можуть – платежі весь час затримують.
Мовляв, саме це стало причиною масових звільнень колективу. Нинішнє керівництво заводу Орлов назвав чимось схожим на «клан Януковича». Адже, з його слів, завод розграбовують його очільники, наживаючись на закупці неякісної сировини, тощо.
Натомість Сергій Кудрявцев зауважив, що змінити керівника установи влада не може, адже підприємство – приватне, а його директор є одним з основних акціонерів. Шукати підтримки посадовець порадив у профспілках, проте це викликало у людей лише сміх. Адже, з їх слів, профспілки захищають не працівників заводу, а прикривають корупційне керівництво. У відповідь Кудрявцев порадив створити власну профспілку із людей, які дійсно опікувались би їх інтересами. Також перший заступник ВОДА заявив, що він чекає пропозицій щодо вирішення ситуації, яка склалась на заводі, від самих працівників. Тому наприкінці зустрічі вирішили створити робочу групу, до якої увійдуть працівники «Електротермометрії», юристи і економісти ОДА. Таким чином працівники підприємства та владці будуть шукати можливостей вирішення проблеми.
Коментарі
коментарів немає