Луцька картонно-паперова фабрика терпить чималі збитки. Постійні відключення електроенергії можуть спровокувати зупинку підприємства, яке забезпечує роботою 2 тисячі працівників не лише на Волині. Натомість на ПАТ «Волиньобленерго» кажуть, що у фабрики є резервна лінія. Пише Інформаційне агенство Волинські новини.

Нагадаємо, з 1 грудня на Волині почали на кілька годин відключати електроенергію. Така ситуація склалася у зв’язку з ремонтними роботами на одному з енергоблоків Запорізької АЕС, відсутністю запасів вугілля на ТЕС та обмеженим гідроресурсом для гідроелектростанцій.

Відтак, згідно з графіками, в місті розпочалися кількагодинні відключення електроенергії. По кілька годин електрики немає й на Луцькій картонно-паперовій фабриці.

1 грудня, коли одна з ліній була відключена, підприємство перейшло на резервну лінію. 2 грудня фабрика стала на профілактичний ремонт. 3 грудня запустити роботу в строк не змогли через чергове відключення електроенергії.

Власне, повідомлення про такі відключення на підприємство почали надходити ще у вересні. Мовляв, Волинь перебирає ліміти електроенергії, тож, потрібно відключати, аби зекономити.

На Луцькій картонно-паперовій фабриці - цілодобове виробництво, там працює 460 робітників, розповідає заступник директора Сергій Татаренко. На підприємстві виробляють спеціалізовану продукцію, яка стає сировиною для переробки ще для двох українських заводів. Без луцької сировини ці підприємства не зможуть працювати. Загалом на цих трьох заводах працює 2 тисячі робітників.

Відключення електроенергії призводить до постійних збоїв графіків роботи, виробництва браку. У зв’язку з цим щодня підприємство втрачає значні кошти.

Продукція фабрики експортується за кордон. І невиконання контрактів через зрив виробництва потягне за собою чималі штрафні санкції. А окрім зарплати працівникам підприємства, фабрика й сплачує кредити. Якщо виробництво зупиниться, фабрика може опинитися на межі банкрутства.

Так, якщо постійні відключення електроенергії продовжаться, підприємство буде змушене закритися, адже терпіти постійні збитки – надто дороге задоволення.

Відтак, завод, який, зі слів його керівництва, три роки безперебійно працює, вчасно сплачує податки до міського бюджету, сплачує військовий збір може зупинитися, і 2 тисячі українців, зокрема майже півтисячі волинян залишаться без роботи.

Підприємство не раз писало листи до «Волиньобленерго», обґрунтовуючи обсяги втрат не лише для підприємства, а й для національної економіки.

На це відповідають, що з розумінням ставляться до всіх проблем користувачів, але в країні – складне становище і є графіки відключення.

Керівництво фабрики звернулося й до обласного об’єднання організацій роботодавців.


Як результат – від Волині на адресу Федерації роботодавців України надійшло звернення. Виконавчий директор Волинської обласної організації роботодавців Анастасій Сохацький розповідає: у листі йдеться про те, що волинські підприємства терплять значні збитки від відключень.

Зокрема, на СКФ у зв’язку з відключенням з ладу вийшло дорого вартісне обладнання. 1 грудня, у зв’язку з відключенням електроенергії нанесені збитки ТОВ «Модерн-Експо», ТзОВ «Кромберг енд Шуберт». Ще складніша ситуація з підприємствами з іноземним капіталом. Згубний вплив може нанести й відключення електроенергії на заводі «Мотор», який виконує оборонні замовлення.

«Повторення аналогічних відключень може спричинити повну зупинку та унеможливлення відновлення роботи таких промислових споживачів як ПрАТ СП «Теріхем-Луцьк», ТОВ «Луцька картонно-паперова фабрика», - йдеться у листі.


Відключення промислових споживачів нанесе непоправну шкоду економіці держави. Відтак, Федерацію просять звернутися до Президента та Прем’єр-Міністра України з проханням здійснити заходи задля забезпечення постачання електроенергії і безперебійної роботи підприємств.

Заступник директора з технічних питань ПАТ «Волиньобленерго» Святослав Дмитроца коментуючи ситуацію, каже, що дійсно, картонно-паперова фабрика – з-поміж об’єктів, які є в графіках відключень.

«Так, справді, картонно-паперова фабрика живиться від підстанції 330 кВ «Луцьк Північна». І одна з ліній (кабельна лінія 154) заведена під графік аварійних відключень. Те, що підприємство задіяне в графіках аварійних відключень, врегульоване договірними відносинами (договір про постачання електроенергії, додаток №4), і Луцька міська філія ПАТ «Волиньобленерго» розсилала повідомлення УСІМ промисловим споживачам Луцька. Разом з тим за проектом у картонно-паперової фабрики повинно бути 4 лінії. Відключали тільки одну - КЛ 154, у той час як КЛ 152 була в роботі. Дві інші лінії, які є в проекті - КЛ 153, КЛ 155, у них чомусь відключені. Тому якщо їхня схема не дороблена, то чого висловлювати претензії «Волиньобленерго»? Ми не несемо відповідальності за технічний стан та можливості їхньої роботи. Тому навіть при відключеній лінії 154, згадане підприємство мало живлення. Разом із ними одночасно відключалися Луцький домобудівельний комбінат та Єврохолдинг.., але від них ніяких нарікань не було», - каже він.

З приводу чотирьох ліній електроенергії, які затверджені проектом, керівник фабрики Олександр Шараєв каже, що від початку створення КРЗ в 1974 році тут діяли дві лінії. А їм вистачає й однієї лінії, але навіть тієї, резервної, каже, не дозволяють запустити, погрожуючи відключенням через перевантаження.

До слова, керівник Луцької картонно-паперової фабрики припускає, що такі відключення можуть бути елементом тиску з боку ПАТ «Волиньобленерго». Адже підприємство отримує електроенергію від незалежного постачальника, «Волиньобленерго» лише транспортує її.

Таким чином, припускають на підприємстві, його намагаються змусити купувати електроенергію безпосередньо у «Волиньобленерго», де ціна за кіловат вища від вартості одиниці електроенергії, яку надає незалежний постачальник.

Натомість на ПАТ «Волиньобленерго» таке твердження не коментують. Оскільки вважають, що постачальник електроенергії в цій ситуації ні до чого.

А тим часом, поки тривають перемовини між фабрикою і «Волиньобленерго», а виробники електроенергії шукають шляхи вирішення проблеми, на підприємстві побоюються зупинки роботи фабрики.