Негативну тенденцію щодо дотримання рівня виплати мінімальної заробітної плати та використанню необлікованої робочої сили простежують у Луцьку.
Про це йшлося під час засідання робочої групи з питань моніторингу заробітної плати найманих працівників суб'єктів господарювання, яка діє на території міста 4 грудня. Пише Інформаційне агентство Волинські Новини.
До участі у заході запросили представників суб'єктів господарської діяльності, які надають послуги в галузі громадського харчування. Як стало відомо, у третьому кварталі цього року заробітна плата чотирьом тисячам працівників у місті виплачувалася у розмірах менше мінімальної. Приблизно 700 роботодавців виплатили зарплату, що не відповідає чинному законодавству (гарантований законодавством обсяг заробітної плати становить 1218 гривень для некваліфікованої робочої сили). Щодо надходжень до місцевого бюджету, податок з доходів фізичних осіб, який відраховується із заробітної плати, є бюджетоутворюючим (на нього припадає 70% бюджету). Втрати бюджету від недоплати мінімального обсягу заробітної плати становлять орієнтовно 140 тисяч гривень щомісяця.
Учасникам засідання пояснили, що їх зібрали для того, щоб попередити, а не звинувачувати. Водночас, їм наголосили – якщо у закладі громадського харчування з семи працівників офіційно оформлений лише один, отримуючи 600 гривень заробітної плати, діалогу та лояльної розмови з роботодавцем бути не може.
Заступник Луцького міського голови Тарас Яковлев розповів, що зустрічалися випадки, коли у закладі громадського харчування площею приблизно 700 метрів квадратних було оформлено «півтора працівника». Він наголосив, що наразі потрібно шукати можливості наповнення бюджету, і відбуватиметься це за рахунок недобросовісних підприємців, які ставлять себе у нерівні умови з колегами. З його слів, за результатом аналізу роботи підприємств проводитимуться перевірки, працівники податкової спільно з працівниками державної інспекції з питань праці відвідуватимуть недобросовісних підприємців.
Посадовець закликав присутніх передивитися свої штатні розписи та чисельність працівників.
Підприємці поцікавилися, яка частина коштів, які вони сплачують у вигляді податків, залишається у міському бюджеті, адже вони, мовляв, перш за все прагнуть розвивати Луцьк.
Тарас Яковлев пояснив, що йдеться про податки, пов’язані із нарахованою заробітною платою. Так, 75% податку з доходів фізичних осіб залишається у міському бюджеті, 25% - у обласний бюджет. Отже, можна говорити про те, що 100% податку використовується на потреби освіти, охорони здоров’я, будівництво доріг та інших інфраструктурних об’єктів тощо. З його слів, можливі наступного року зміни у бюджетному кодексі будуть на користь міста (йдеться про децентралізацію грошових потоків). Окрім цього, 100% єдиного податку формують бюджет розвитку територіальної громади. Ці кошти спрямовують на будівництво доріг, дитсадків, реконструкцію шкіл та медичних закладів. З 40 мільйонів гривень міського бюджету розвитку 35 мільйонів становить єдиний податок суб’єктів господарювання. Податок з доходів фізичних осіб становить 270 мільйонів гривень, але, зі слів заступника міського голови, він може бути вдвічі більшим.
Коментарі
коментарів немає