Громадський активіст з Луцька Олександр Ніколайчук обурений аморальною поведінкою, а саме масовою пиятикою поблизу одного з підприємств. Про це він написав у соцмережі Фейсбук.

«Мене, як громадського активіста, турбує. Виношу на загал. Дане показове питання стосується Луцька. Хоча впевнений, що вказана проблема існує абсолютно кругом.

Територія, що прилягає до заводу «Кромберг енд Шуберт» (підприємства з 100% іноземними інвестиціями по виготовленню електричних бортових кабельних систем для автомобілів VW, BMW, Audi, Mercedes), у 50-100 метрах від прохідної заводу. Щодня тричі на добу о 06:00, 14:00 та 22:00 під час перезміни відбуваються масові «оргії» із розпивання алкоголю» - пише активіст.

«Робітники пояснюють, що це вони так «розслабляються» після робочої зміни та важких умов праці. А також, відмічають події, н-д, святкування Дня Збройних Сил України (як на фото). Правда, ЦИНІЧНО?» - акцентує він.

«Правоохоронці із райвідділку розводять руками, що, мовляв, ми не можемо тут нічого вдіяти, бо маємо дуже багато роботи і людей не вистачає. На другому фото красномовне свідчення того, як «працює» страж правопорядку, що перебуває за кермом службової автівки. Доречі, навіть не вийшов із авто, бо він, як міліціонер, виконує лише обов'язки водія. Знов ЦИНІЧНО?» - підкреслює автор.

 

«Міліцію у нинішньому її вигляді не критикує лише лінивий. Питання в іншому, реформування патрульно-постової служби та органів ДАІ, як і всієї системи МВС, коли запускаємо, пане міністр Arsen Avakov? Чи проблема не у реформувані, а в у відношенні всієї вертикалі МВС до службових обов'язків?» - задається питаннями активіст.

«Після розпиття таке «чудо» або повертається у сім'ю і, підігріте алкоголем, розпочинає «виховувати» рідних, або вирушає «в люди» шукати пригод для себе та оточуючих. Я ніколи не міг для себе зрозуміти: коли п'єш пиво з пляшки на морозі, у чому кайф?».

«Озвучена проблема є більш глобальною, ніж видається на перший погляд. Я не розповідатиму про аморальність поведінки, про громадянську байдужість, про засмічування довкілля. Не акцентуватиму увагу на тому, що, коли в країні війна, то кожен повинен максимально долучатися до перемоги. У бюджеті катастрофічна нестача грошей, у тому числі й на соціальні програми. То чому б його не наповнювати і за рахунок тих, у кого спосіб життя розходиться із загальноприйнятими моральними принципами? В усьому цивілізованому світі порушників громадського порядку карають відчутним штрафом, громадськими роботами та суспільним осудом. У нас же ні справедливого покарання, ні морального впливу. Зверніть увагу, які згідно норм КУпАПу «смішні» санкції за адміністративні правопорушення, що посягають на громадський порядок і громадську безпеку. І, більше того, аби оформити один протокол, необхідно витратити цілу купу часу та паперу. А на виході - пшик.

Давайте ініціювати зміни до Кодексу у частині збільшення штрафних санкцій, щоб той же пияка чи дибошир зайвий раз задумався, чи потрібно публічно здійснювати свої ганебні вчинки, чи варто замислитися над сенсом власного життя, як «попадеш» на серйозні гроші. Чи, хоча б, щоб боявся покарання, якщо це вже до кінця закінчена людина» - наголошує автор.

«І знову ж таки, щодо складання протоколів - виписав правоохоронець чек на місці і віддав «у зуби». Не є проблемою одягнути на кожного патрульного якийсь відеореєстратор, котрий би стрімив у один центр обробки інформації. Мрії? Ні. Це реально втілити і є відносно не дорого у порівнянні із тим, наскільки неефективно працює патрульно-постова служба та патрулі ДАІ у межах цілої країни. Була б добра воля започаткувати перші реальні кроки до змін» - резюмує активіст.

Посилаючись на коментарі дописувачів, варто зазначити, що найближчий райвідділ міліції за якихось 700 метрів від місця «зборів».