Прем'єр Арсеній Яценюк презентував програму дій новоствореного уряду на найближчі два роки, у якій - повний курс на ЄС і перехід від радянських до європейських стандартів на продукцію. Серед найгучніших реформ - медичне страхування, щорічні п'ять відсотків ВВП на оборону, зменшення кількості податків утричі та ринкові ціни на енергоносії при збереженні субсидій. 

Засідання відкладається на три з половиною години, а прем'єр Яценюк на початку знімає окуляри та протирає очі. Програму, що в його руках, писали вночі і дописували зранку. Більшість того, що у цій папці реформ - взято з європейських зразків. Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Прем’єр Арсеній Яценюк презентував програму дій уряду на два роки   

«В Україні буде введено медичне страхування. Повноцінне медичне страхування. В країні немає безкоштовної медицини, це брехня», - сказав Яценюк.

«Україна відкриває митний кордон для ліків з Євросоюзу, Сполучених Штатів та ще кількох світових лідерів. Вони не будуть проходити сертифікацію в Україні - це, мовляв, призводить лише до корупції. Та й узагалі протягом року уряд спробує перевести стандарти усієї української продукції на європейські - їх 15 тисяч. Україна відмовляється від російських і радянських ГОСТів і стандартів», - наголосив глава уряду.

Арсеній Яценюк заявив, що дефіцит «Нафтогазу України» склав цього року 110 мільярдів гривень, і це майже вдвічі більше від дефіциту державного бюджету. А тому в цінах на енергоносії треба наводити прозорість і порядок.

«Ми будемо піднімати до ринкового рівня всі енергетичні ціни і тарифи, одночасно при цьому забезпечуючи пільги і субсидії для тих, хто повинен їх отримати», - уточнив Яценюк.

У зв'язку з війною на Сході, гроші на армію відтепер не виділятимуться за залишковим принципом. «Ми поставили для себе доволі амбітну ціль – до 5% ВВП повинно направлятись на національну безпеку, оборону та правоохоронну діяльність», - підкреслив прем'єр.

Малий та середній бізнес два роки не перевірятимуть податківці. Та й кількість податків зменшиться. "До парламенту вносяться зміни до Податкового кодексу, ми скорочуємо кількість податків з 22 до дев'яти», - уточнив Яценюк.

Глава уряду сподівається, що після такого значна частина тіньових зарплат буде легалізована. Якщо ж ні - прихильників зарплат у конвертах чекає значно жорсткіше покарання, ніж було досі. Для контролю над чиновниками створять Антикорупційне бюро.

 Вся урядова програма дій розрахована на два роки, її представлять у парламенті, і підпорядкована вона, за словами прем'єра - одній меті. «Наша остаточна мета - це членство України в Європейському союзі», - зазначив Яценюк.