Днями Господарський суд Волинської області виніс ухвалу, згідно якої фірма «ЮНОНА» підлягає ліквідації. Виявилось, що підприємство, яке активно займається продажем взуття, ще у жовтні 2010 року визнали банкрутом.
Зокрема, волинська дирекція ПАТ «Райффайзен Банк Аваль» звернулась до суду із заявою про банкрутство фірми «Юнона». Як виявили ліквідатори, взуттєві бізнесмени заборгували банку 3 994 301 гривень. Разом з тим, свої грошові вимоги до банкрута також заявило Управління Пенсійного фонду України в м.Луцьку на суму 5,2 тисячі гривень. До того ж власники фірми банкрута добряче заборгували зарплатні своїм працівникам – 13,7 тисяч гривень станом на вересень 2010 року. Варто зауважити, що власниками фірми «ЮНОНА» є подружжя – Олена та Олександр Бурлакови, зі статутним фондом 3000 гривень.
З огляду на такі борги і неспроможність бізнесменів погасити їх – фірму «ЮНОНА» оголосили банкрутом і відкрили процедуру ліквідації. В результаті ліквідаторам вдалось встановити, що за фірмою «Юнона» у формі ТзОВ зареєстровано право власності на вбудоване приміщення магазину, що знаходиться за адресою: м.Луцьк, вул.Лесі Українки, 7. І тут почалось найцікавіше – продаж нерухомого об’єкту з аукціону. В результаті, ПП «ТСА ЗАХІД», яке запросили зробити експертне заключення з ринкової вартості, надало висновок, що дане приміщення загальною площею 112,6 кв.м. станом на 30 червня 2011 року вартує 1 270 800 грн.
Тож вже за кілька місяців майно виставили на продаж. Однак, як виявилось на «ласий шматок» нерухомості у самісінькому центрі міста Луцька покупців не багато – на аукціон не було подано жодної заявки. Торги проводили аж 3 рази поспіль протягом пів року – і жодного потенційного покупця. В результаті, у зв'язку із відсутністю покупців на майно боржника за ціною визначеною експертом, комітету кредиторів вирішив зменшити стартову ціну майна на 30% - до 889,5 тис. грн. Тож за кілька місяців торги провели знову, однак і цього разу не знайшлося бажаючих придбати «гарячий пиріжок» з 30-ти відсотковою знижкою.
В результаті за рік безуспішного продажу, приміщення такі не було продане, а термін дії висновку експертів про оцінку майна – сплив. Таким чином ліквідатори замовили повторну оцінку, однак цього разу у Комерційно-експерної фірми «Експертиза-Тотуал». Тож вже 2 жовтня 2012 року фахівці надали висновок, що приміщення площею 112,6 кв.м в самісінькому центрі Луцька вартує на ринку всього лишень 643 447 гривень. Нагадаємо, що півтора роки тому, воно коштувало 1 270 800 грн – а нині вдвічі менше. І це при тому, що вартість нерухомості постійно зростає…
Однак і за такою ціною ліквідаторам не вдалось знайти покупця, тож чергові торги знову провалились. В результаті банк опинившись у безвихідній ситуації і, розуміючи, що грошей він може зовсім не повернути, – запропонував комітету кредиторів самим знайти покупців, а не витрачатись на процедури торгів. І як наслідок – покупця таки знайшли.
В результаті такого довгого продажу майна і не типового для ринку нерухомості зниження ціни – ПАТ «Райффайзен Банк Аваль» отримало 525 тисяч гривень для погашення кредитного боргу фірми «ЮНОНА». Також було погашено заборгованість перед працівниками фірми.
Та попри це, за фірмою-банкрутом лишився борг перед Управлінням Пенсійного фонду в сумі 5.2 тис. грн., і 3,4 мільйони гривень - ПАТ «Райффайзен Банку Аваль». Таким чином, суд вирішив, що банкрут не має можливості погасити заборгованість перед кредиторами у зв'язку із недостатністю активів і припинив провадження у справі.
Тож вже днями, Господарський суд Волинської області ухвалив фірму "ЮНОНА" у формі ТзОВ ліквідувати.
Коментарі
лучанин
12.12.2014 10:33:09
А кому продали- самі собі? Як завжди.