Під управлінням Національного банку України на Волині зранечку зібралося два десятки людей з плакатами. Вони вимагають відставки головного банкіра країни, реструктуризацію кредитів у доларах та розповідають, що їх залякують колектори.

Пікет відбувся 12-го грудня у Луцьку. Пише Інформаційне агенство Волинські новини.

«Це всеукраїнська акція, яка відбувається і у Луцьку. Адже ми не згідні з діями НБУ. Тут зібралися в більшості ті, хто брав кредити в доларах і не можуть їх виплачувати. Зауважу, що по Україні 230 самогубців. Люди вішаються, викидаються з будинків, бо не можуть платити кредити, бо люди доведені до відчаю. Додають жару в огонь колектори, які дзвонять людям й погрожують. Є такі випадки, навіть, що просто виставляють людей на вулицю. Була така ситуація в сусідній області - в Рівному: сім’ю з дітьми вигнали з їх помешкання, хоча в державі діє мораторій щодо житла. Також були погрози й на Волині. Дзвонила до нас одна позичальниця і їй сказали дослівно так: «Слышишь ты, будешь жить в коробке из под холодильника». Люди дзвонять і плачуть, вони просто не можуть такого тиску витримати», - коментує ситуацію учасниця пікету, координатор ГО «Кредитний Майдан» на Волині Наталія Янчук.

 

Усі свої вимоги учасники протесту підготували в письмовій формі для представників банку, зокрема, першим особам Нацбанку та керівнику відділення на Волині.

Короткий зміст:

«Громадська організація «Кредитний майдан» звертається з вимогою захистити громадян України, які мають споживчі кредити в іноземній валюті. Стрімке знецінення національної валюти, втрата робочих місць, у зв’язку з економічною кризою в Україні, – не дає змоги позичальнику виконувати свої договірні зобов’язання у повному обсязі. Позичальник не збирається ухилятися від сплати боргів. Значна категорія позичальників опинилася у ситуації об’єктивного форс-мажору і має право на захист та спеціальні програми з боку держави.

Громадська організація «Кредитний майдан» переконливо просить керівництво НБУ терміново вжити заходів щодо реструктуризації кредитної заборгованості в іноземній валюті, згідно з кредитним договором, у гривню по курсу на момент видачі кредиту, із процентною ставкою за європейськими стандартами.

Також просимо жорстких та рішучих дій щодо комерційних банків, які займаються здирництвом, вимагаючи виконувати кредитні зобов’язання в людей, які залишилися без коштів для існування.

Вимагаємо ввести в робочу групу Громадської ради при Національному банку України членів ГО «Кредитний Майдан».