Вчора у німецькому Дюссельдорфі відкрилася виставка, присвячена 75-річниці пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні. Як повідомляє прес-служба Служби безпеки України, експозиція виставки підготовлена на основі розсекречених СБУ документів про Голодомор в Україні, які зберігаються у Державному галузевому архіві СБУ, за підтримки та взаємодії з Українським інститутом національної пам’яті та Міжнародним фондом „Україна 3000”.
У відкритті виставки взяв участь виконуючий обов’язки голови СБУ Валентин Наливайченко. Він зазначив першим відвідувачам про участь Служби безпеки України у підготовці експозиції та про роботу, яку здійснюють його підлеглі з метою відкриття світовій спільноті правди про історичне минуле.
На його думку, потрібно зробити глибокий аналіз документального масиву з метою вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932–1933 років та винесення з цієї трагедії історичних уроків, насамперед засудження винних в організації та скоєні злочинів в Україні.
„Ми прагнемо також згідно з чинним законодавством і у взаємодії з іншими компетентними органами встановити імена організаторів і виконавців Геноциду”, – наголосив Наливайченко. Йдеться, насамперед, про партійно-державне керівництво СРСР та УСРР Сталіна, Молотова, Кагановича, Косіора, Постишева, а також керівників ОГПУ-НКВД Реденса, Балицького та інших.