Луцькрада хоче розширити повноваження відділу з питань запобігання та виявлення корупції. Так, вони займуться люстрацією новоприйнятих працівників.
Про це йшлося під час засідання постійної комісії Луцької міської ради з питань торгівлі, послуг та розвитку підприємництва сьогодні, 18-го грудня, - пише Інформаційне агентство Волинські Новини.
Зміни хочуть внести у рішення міської ради від 30.10.2013 № 46/26 «Про затвердження Положення про відділ з питань запобігання та виявлення корупції, зв’язків з правоохоронними органами Луцької міської ради».
«Закон України про очищення влади зумовлює ці зміни, які ми пропонуємо внести, щоб могли проводити люстрацію. Тому, як когось будемо приймати на посаду - наш відділ буде виконуваьи перевірку, а для цього необхідно щоб розширили наші повноваження. Процедура люстрації буде така: проходить конкурс на посаду, далі ми дивимося чи попадає чи ні ця людина під заборонені посади в законах про очищення влади, далі відбувається спецперевірка, надсилаємо запити у всі служби, потім це аналізуємо й на сайті вивішуємо результати перевірки і декларацію про доходи. Після усього цього людина працює, як є порушення – звільняється з роботи», - розповів начальник відділу з питань запобігання та виявлення корупції, зв’язків з правоохоронними органами міської ради Роман Крохмаль.
Аби цей процес був ефективнішим, - члени профільної комісії запропонували використовувати перевірку на поліграфі (в народі – «детектор брехні»).
«Я не довіряю поліграфу, бо треба щоб за ним працював фаховий спеціаліст, а в Україні є лише одна така людина. Ми пробували навчати спеціаліста, втім, через півроку він приїхав й не зміг кваліфіковано визначати чи людина обманює, чи ні. Окрім того, аби працювати за поліграфом, то фахівець повинен 5 днів робить підготовку: вивчає жести опитуваного, міміку й інше. На нашому місцевому рівні такі затрати ресурсів не виправдані», - пояснив Крохмаль.
Тому депутати підтримали пропонований проект рішення за розширення повноважень відділу з питань запобігання та виявлення корупції без поправок щодо застосування «детектора брехні».
Коментарі
коментарів немає