Пам'ять провідника української нації Степана Бандери у день 106-ї річниці від дати його народження вшанували у Луцьку.

Приблизно сотня лучан, серед яких були представники обласної та міської влад, ветеранських та козацьких організацій, зібралася поблизу постаменту майбутнього пам’ятника Степану Бандері у Луцьку, - пише Інформаційне агентство Волинські Новини.

Як зазначив перший заступник голови облради Олександр Пирожик, колись Степан Бандера казав, що прийде час, коли один скаже «слава Україні» і мільйони відгукнуться «героям слава».

«Багато ворогів нашої нації хотіли, щоб цього ніколи не сталося. Але сьогодні мільйони відгукуються не лише в Україні, а й по цілому світу, шанують українську націю та поважають її. Коли наша держава здобувала офіційно незалежність, вона була щаслива тим, що не пролилося крові, але, мабуть, інакше не справдилося б пророцтво Тараса Шевченка, який казав «і вражою злою кров’ю волю окропіте». Це те, що відбувається зараз», - розповів Олександр Пирожик.

На початку заходу молитву за усіх полеглих за волю України прочитав священик. Представник духовенства зауважив, що, як кажуть у народі «від любові до ненависті – один крок», ця приказка є важливою сьогодні, коли триває інформаційна війна проти України та героя її народу Степана Бандери. Він зазначив, що досі чимало українців тримають у собі ненависть та неправильну та недобру думку про героя. Лише одиниці, мовляв, душею відчувають та шанують власних героїв, таких як Степан Бандера, який усе життя працював на благо Бога та Неньки-України.

Священик розповів про ідею провести п’ять лекцій з історії життя Степана Бандери у кожному навчальному закладі, аби діти та молодь знали не лише те, що раніше нав’язували українцям. Святий отець підкреслив, що свідомість українців не зміниться миттєво від перейменування вулиць чи встановлення пам’ятників – про героїв потрібно розповідати дітям ще з першого класу школи. Він наголосив, що важливо проявляти велику терпимість та любов, саме через терпіння та молитву потрібно, мовляв, робити крок від ненависті до любові.

Після молитви та промови представника духовенства присутні поклали квіти до постаменту майбутнього пам’ятника, після чого зі спільного виконання гімну України розпочався мітинг.

Голова Братства вояків ОУН-УПА Волинського краю імені полковника Клима Савура Василь Кушнір нагадав, що вже декілька років пам'ять Степана Бандери вшановують у Луцьку поблизу п’єдесталу його майбутнього пам’ятника, на спорудження якого постійно бракує коштів. Він висловив сподівання, щоб наступного року мітинг відбувався поблизу вже збудованого за кошти українського народу гарного пам’ятника.

Олександр Пирожик зауважив, що повстанці в криївках, Небесна сотня та військові-волиняни на сході принесли себе в жертву, довівши, що ідея нації невмируща і ніколи не переводилися справжні воїни в Україні. З його слів, сіра орда Московії не зможе подолати українців, тому що у ній немає справжніх воїнів. Він наголосив, що жодні інформаційні війни не зможуть перекреслити світле ім’я людини, яка зуміла увібрати енергетику Господа, сказавши, що є ідея, заради якої можна вмирати, щоб потім воскресати у наступних поколіннях

Перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Кудрявцев визнав, що на державному рівні ідеологічна боротьба досі не виграна та перебуває не на належному рівні. Він зізнався, що присутній тут за покликом серця та бачить, що на рівні міста та області потрібно більше уваги присвячувати патріотичному вихованню дітей, аби ті розуміли, що вони українці. Як приклад, він навів часи Степана Бандери, коли українська молодь, протестуючи проти насадження польської політики та ідеології на українських землях, викидала польські герби та прапори з вікон шкіл, у кожному селі були осередки українського націоналізму, чого немає нині.

Він зазначив, що в історії України було чимало людей-поводирів, які вміли згуртувати націю у найскладніші часи, починаючи від Ярослава Мудрого. Однією із таких постатей, з його слів, є Степан Бандера.

Начальник відділу зв’язків зі громадськістю Луцькради Олена Макарова подякувала від імені міського голови усім, хто шанує та пам’ятає історію та прийшов, аби вшанувати пам'ять видатного сина українського народу, який до останнього свого подиху боровся за незалежність України. З її слів, його вчинки повинні стати дороговказом для нас у побудові могутньої європейської держави.

Галичанин Ярослав, який також вирішив вшанувати пам'ять великого українця, прочитав власну поезію про Україну.

Депутат міської ради Аскольд Пекарський зазначив, що Степан Бандера став символом України, настільки страшним для ворогів, що усіх мешканців заходу України стали називати бандерівцями. Депутат нагадав, що попри образ Степана Бандери, як того, хто вбивав росіян, він був освіченою людиною, вів здоровий спосіб життя, займався спортом, знав чимало іноземних мов та бачив усіх українців у майбутньому такими. Прикладом для наслідування для молоді він назвав Степана Бандеру, відзначивши, що, на жаль, представників молодого покоління на мітингу небагато.

Насамкінець, Василь Кушнір побажав усім присутнім зібратися наступного року вже не біля п’єдесталу, а поблизу пам’ятника Степану Бандері.