Ковельська міська рада отримала відповідь від голови Волинської ОДА на звернення депутатів щодо забезпечення житлом сімей загиблих військовослужбовців, які брали участь в АТО, та не мають законних підстав для перебування на квартирному обліку. Про це пише Кowel.com.ua.
«На адресу виконавчого комітету Ковельської міської ради надходять звернення родин сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, по питанню забезпечення їх житлом.
Кабінетом Міністрів України прийнято розпорядження від 13.08.2014 року за №729-р та постанову від 23.09.2014р. № 476 щодо виділення з резервного фонду держбюджету кошти на закупівлю житла для сімей загиблих в АТО військовослужбовців.
З постанови КМУ вбачається, що за рахунок бюджетних коштів будуть забезпечуватися житлом ті сім’ї загиблих військовослужбовців, які перебувають на обліку громадян потребуючих поліпшення житлових умов. Варто зазначити, що Волинській обласній державній адміністрації виділено на закупівлю житла 888,12 тис.грн. Проте місту Ковелю для придбання житла сім’ям загиблих військових з цієї суми не виділено жодної гривні.
На сьогодні в місті Ковелі мешкає 6 сімей загиблих в АТО військовослужбовців. Однак, серед означеної категорії громадян є сім’ї, які забезпечені житлом відповідно до встановлених законодавством норм. Відповідно і підстави для взяття їх на квартирний облік, як потребуючих поліпшення житлових умов, відсутні. Проте родини сімей загиблих військовослужбовців звертаються до органів місцевої влади, аби вирішити їх житлові питання, спираючись на розповсюджену в ЗМІ інформацію, що держава забезпечить житлом родини загиблих солдат.
Дії міської влади обмежені рамками закону: відповідно до статті 42 Житлового кодексу Української РСР жилі приміщення надаються тільки громадянам, які перебувають на квартирному обліку потребуючих поліпшення житлових умов та внесені до єдиного державного реєстру громадян, які потребують поліпшення житлових умов.
Потребуючими поліпшення житлових умов визнаються громадяни, які забезпечені жилою площею нижче за рівень, встановлений відповідно до чинної на цей час постанови виконавчого комітету Волинської обласної ради народних депутатів та президії обласної ради профспілок від 10.01.1985 року № 6 - в м.Ковелі мінімальна норма жилої площі на кожного члена сім’ї 6 кв. м.
За результатами обстежень житлових умов сімей загиблих встановлено, що дві сім’ї (Абрамчук А.П., Шилік О.Г.) потребують поліпшення житлових умов та перебувають на квартирному обліку. Аби підтримати родини ковельчан, які загинули під час військових дій на Сході, міською владою Ковеля було надано квартиру матері загиблого Олександра Абрамчука, яка перебувала на обліку та потребувала поліпшення житлових умов.
Однак, серед означеної категорії громадян є сім’ї (Артемук В.М., Данилевич О.В.), які забезпечені житлом відповідно до встановлених законодавством норм. Відповідно і підстави для взяття їх на квартирний облік як потребуючих поліпшення житлових умов відсутні.
Сьогодні маємо на розгляді заяву Данилевич Ольги Василівни, дружини загиблого військовослужбовця, який брав участь в антитерористичній операції, про взяття на квартирний облік. 05 листопада 2014 року було проведено комісійне обстеження її житлових умов та встановлено, що сім’я Данилевич О.В. забезпечена житлом згідно норм, встановлених законодавством. Враховуючи вимоги Житлового кодексу Української РСР, підстави для взяття на квартирний облік сім’ї Данилевич О.В. відсутні.
Ми, депутати Ковельської міської ради, просимо невідкладно розглянути питання щодо визначення порядку забезпечення житлом сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, що перебувають на квартирному обліку та таких, що не мають законних підстав для перебування на такому обліку».
Коментарі
коментарів немає