Розвиток сектору інформаційних технологій на Волині може стати одним з напрямків стратегії розвитку області. Подальший розвиток цієї галузі дозволить стати регіону більш інвестиційно привабливим, тим паче, що в Україні вже є позитивний досвід орієнтації області на сектор ІТ.
Про це йшлося під час засідання керівного комітету з розробки Стратегії регіонального розвитку Волинської області до 2020 року сьогодні, 5 січня, - пише Інформаційне агентство Волинські новини.
Як зазначили присутні, в розробці стратегії розвитку до 2020 року слід відштовхуватись від конкурентних переваг та особливостей регіону. Мовляв, слід розвивати транскордонне співробітництво, адже Волинь межує з Білоруссю та Польщею. Разом з тим, край відомий своєю природою, лісами, річками та озерами, а тому, на думку присутніх, його впевнено можна назвати «транскордонною перлиною Європи».
Зі слів учасників засідання, у 2015 та 2016 роках Україну чекає зниження ВВП, що означає зменшення фінансування зі сторони держави, тому слід залучати кошти Європейського союзу задля реалізації того потенціалу області, який є нині, оскільки для розробки і втілення глобальних проектів потрібен час і фінанси. До того ж, не додає позитиву і той факт, що нині Волинська область займає 23 місце у рейтингу регіонів за рівнем заробітної плати на душу населення.
Проте, як зазначили члени керівного комітету з розробки Стратегії регіонального розвитку Волинської області до 2020 року, перш за все потрібно подивитись на область «з боку» та проаналізувати, на якому шляху розвитку буде Європа через 5-10 років. А оскільки світ рухається у напрямку розвитку інформаційних технологій, слід також віддати перевагу цьому тренду. Згідно з останніми дослідженнями, до кінця 2015 року в Європі на ринку ІТ-технологій буде дефіцит фахівців, який складатиме 900 тисяч робочих місць.
І якщо повторити світовий досвід та за 5-7 років перетворити Волинь на європейську Кремнієву долину фактично нереально, то ціленаправлено розпочати активний розвиток галузі – цілком реально. Тим паче, що в Україні є вдалий приклад: у Львові ІТ-кластер став однією з основним «спеціалізацій» міста.
Разом з тим, на думку мовців, для реалізації таких амбітних задумів потрібно буде докласти чималих зусиль:
«На Волині ситуація дуже плачевна в цій галузі. В нас є одна хороша ІТ-фірма, де 100 людей працює, інших ми поки не знаємо. Також йде потужний відтік інтелектуального ресурсу у Львів, не говорячи про Київ і закордон. Через 5 років буде в ціні не товарне виробництво, на мій погляд, а інтелектуальні ресурси».
Присутні зазначили, що ІТ-бізнес є особливо привабливим, оскільки не потребує таких серйозних інвестицій, як галузі товарного виробництва. Проте для створення сприятливих умов для його ведення не обійтись без допомоги влади:
«Завдання влади – створювати середовище, як це зробив Львів. Це - конференції, вищі навчальні заклади, програми співпраці вузів з малим та середнім бізнесом. Для бізнесу це - колосальний потенціал, бо тут не потрібно вкладати кошти в дорогі станки чи лінії виробництва, які через зміни на ринку через декілька років доведеться закривати. Це - вкладання в мобільний та інтелектуальний потенціал, і, як наслідок, великі можливості».
Довідка:
Кремнієва долина в США - це територія, на півострові Сан-Франциско в Каліфорнії, що є домом для багатьох ключових американських корпорацій, які спеціалізуються на сучасних електронних та інформаційних технологіях. Також її іноді помилково називають «Силіконовою долиною», плутаючи англійські слова silicon (кремній) та silicone (силікон). Назва з'явилася спочатку через виробництво напівпровідників і електронної техніки. Назва «Кремнієва долина» вперше вжив 11 січня 1971 журналіст Д. Хофлер. Після, по схваленню керівництва технопарку, воно стало офіційним.
Коментарі
коментарів немає