Початок Нового року для освітянських закладів ЗОШ №12 та дитсадка №9 «Пролісок», які знаходяться по вулиці Симоненка, що в районі Ковеля-2, розпочався не надто радісно. Неподалік обох закладів сталася аварія вуличного водопроводу, в результаті чого залишилися без води і школа, і садок, - повідомляє ПроКовель.

Якщо для адміністрації ЗОШ ця проблема видалася не надто критичною, бо нині діти знаходяться на зимових канікулах, то «Проліску» довелося терміново зачинитися. Діти і вчора, і сьогодні не відвідують дошкільний заклад. В управлінні освіти надіються, що діряву трубу, яка тут була прокладена в кінці 80-х років, працівникам Ковельського водопровідно-каналізаційного господарства вдасться швидко залатати і обидва заклади повноцінно запрацюють.

Ось на цьому можна було б і поставити крапку, адже проблему виявлено і вже активно ведеться її усунення, однак, як з’ясувалося ще вчора під час щотижневої наради керівників комунальних служб міста, водопровідні труби, які ведуть від оглядового колодязя №78, що по вулиці Короленка, до освітянських закладів – є нічийними, тобто безхозними. А отже й ремонтувати їх по суті нікому. Щоправда, оглядовий колодязь належить Ковельській дільниці водопостачання ВП Рівненської дистанції водопостачання і гроші за використану воду управління освіти міста відповідно до показників лічильників, які встановлені в закладах, справно платять саме до водоканалу дільниці. А за словами головного освітянина Ковеля Віктора Бичковського, нараховують їм чималі суми, адже там тарифи майже вдвічі більші, ніж встановлені в місцевому водопровідно-каналізаційному господарстві.

Заступник міського голови Петро Юрчук намагався з’ясувати в майстра Ковельської дільниці водопостачання ВП Рівненської дистанції водопостачання Леоніда Васютича, який теж був запрошений на нараду з приводу даного питання, яким чином дільниця доставляє воду до школи та дитсадка, якщо частина цієї труби в них не знаходиться на балансі, а потім ще й нараховує великі суми за використану воду. На що Л. Васютич відповів доволі стримано: «Нам платять за транспортування води по водогону». Тоді заступник мера запропонував представнику Рівненської дистанції водопостачання посприяти у передачі цих ділянок труб на баланс міста. Але й таким чином питання не вдалося врегулювати. Леонід Петрович заявив, що їм нічого передавати, бо труби не водоканалу, а якщо б були їхніми, то вони самі залюбки їх обслуговували.

- Це якийсь абсурд. І цьому абсурду, як не дивно, вже десятки років, - заявив Віктор Бичковський. – Теж саме робиться і на території шкіл другої та дев’ятої. За воду платимо, а полатати трубу нікому, бо вона нічийна. Постійно просимо місцевий водоканал допомогти. І там нам ще жодного разу не відмовили. За роботу управління, звісно ж, проплачує, але ж це не вихід?

З думкою Віктора Бичковського цілком погодився Петро Юрчук. Він запропонував відшукати можливості, щоб взяти всі ті безхозні ділянки водопроводу, які ведуть до освітянських закладів у районі Ковель-2, на баланс міста.

Наразі вже розпочалися ремонтні роботи щодо ліквідації аварії на водопроводі. Їх здійснює підприємство Ковельського ВКГ.

До слова, згодом майстер Ковельської дільниці водопостачання ВП Рівненської дистанції водопостачання Леонід Васютич ще зауважив, що в мікрорайоні Ковель-2 є ділянки житлових вулиць, мешканці яких отримують воду від Ковельської дільниці по водопроводу, який теж є нічийним.