Прокуратура Маневицького району стала на захист інтересів держави та вимагає відшкодувати збитки, завдані лікувальному закладу. Про це повідомляє прес-служба прокуратури області.
Так, ще у жовтні минулого року один із місцевих мешканців під час суперечки завдав своєму знайомому тяжких тілесних ушкоджень.
12 грудня вироком Маневицького районного суду чоловіка було визнано винним та призначено покарання у виді 5 років позбавлення волі зі встановленням випробувального терміну в один рік.
Окрім того, після завданих травм потерпілий перебував на стаціонарному лікуванні у клініці, вартість якого становить понад 13 тисяч гривень. Досі цю суму збитків, завдану Волинській обласній клінічній лікарні, винною у злочині особою, як це передбачено законом, відшкодовано не було.
Відтак, прокуратура звернулась до суду із позовом до винного у скоєному та вимагає стягнути із нього кошти, витрачені закладом охорони здоров’я на лікування потерпілого від злочину.
Коментарі
НЕМО
06.01.2015 22:33:38
А КОНСТИТУЦІЯ ДЕ?
777
07.01.2015 23:30:36
Медицина в Україні безоплатна. Про це говорить нам Конституція України. Зокрема, в статті 49 йдеться про те, що: «Держава створює умови для ефективного і доступного для всіх громадян медичного обслуговування. У державних і комунальних закладах охорони здоров’я медична допомога надається безоплатно». Більше того, офіційне тлумачення положення частини третьої статті 49 можна знайти в Рішенні Конституційного Суду № 10-рп/2002 від 29.05.2002, де чітко написано, що зміст безплатної медичної допомоги «полягає у відсутності для всіх громадян обов’язку сплачувати за надану їм у державних і комунальних закладах охорони здоров’я медичну допомогу як у момент, так і до чи після її отримання. Словосполучення «безоплатність медичної допомоги» означає неможливість стягування з громадян плати за таку допомогу в державних і комунальних закладах охорони здоров’я у будь-яких варіантах розрахунків (готівкою або безготівкових): чи у вигляді «добровільних внесків» до різноманітних медичних фондів, чи у формі обов’язкових страхових платежів (внесків) тощо». Та майже всі ми, нажаль, часто буваємо пацієнтами і тоді міф про безплатність медицини розвіюється на очах. І це не тільки «благодійні внески», які ми повинні внести в лікарняну касу (часто не отримавши квитанції), а й оплата, яку вже просто вимагають з нас лікарі за операцію, анестезію, за банальну увагу до хворого. Додайте до цього довжелезний список ліків, які чомусь потрібно придбати саме у вказаній аптеці, не кажучи вже про відверто необґрунтовану кількість миючих засобів, рукавичок та метрів перев’язочного матеріалу.