На Волині деякі виробники, які реалізують товари першої необхідності, віджпускають свою продукцію тільки великими об’ємами, що суперечить вимогам нормативних документів що-до об’ємів і термінів зберігання продуктів харчування.

Про це повідомила заступник голови Волинської ОДА Світлана Мишковець сьогодні, 12-го січня під час чергової оперативної наради у губернатора.

Посадовекць розповіла, що окремі підприємства відмовляються від щотижневих поставок продуктів, пояснюючи це тим, що їм це економічно невигідно. Через це державні установи змушені укладати договори з посередниками, що призводить до збільшення ціни на товари.

До того ж, у зв’язку з підвищенням цін на продукти харчування та паливно-мастильні матеріали, укладаються додаткові угоди на збільшення ціни предмету закупівлі, що створює проблеми щодо своєчасного постачання продуктів до закладів харчування.

Під час своєї доповіді Світлана Мишковець навела приклади великої різниці цін на закупівлю продуктів харчування. «Волинський ліцей-інтернат волинської обласної ради» та «Іваничівська спецшкола-інтернат» придбали гречку в постачальника «Волиньагрореммаш» по 20 грн/кг. Той самий постачальник продав Рожищенському навчально-реабілітаційному центру ту ж саму гречку по 16,24 грн. Натомість, у той самий час Маяківська школа-інтернат спромоглась закупити гречку по 7,73 грн. За словами заступника голови ВОДА, така велика різниця в ціні свідчить про те, що абсолютно не вивчається ринок збуту на Волині, та державні посадовці зовсім не турбуються про економію державних коштів.

«Аналізуючи 2013-тий рік картина залишається та сама. Складається враження що у кожному закладі вже давно утвердились постійні постачальники-посередники.» - зауважила Мишковець.

Раніше, у серпні, під час зустрічі з аграріями піднімалось питання про те, що для харчування дітей у шкільних та інтернатних закладів закупівля продуктів проводиться не у виробників.

Сьогодні Володимир Гунчик знову звернувся до виробників:

«Ще раз уважно подивіться на замовника. Замовник сьогодні є бюджетна сфера. Це є шкільні, дошкільні заклади. І мені дуже неприємно сьогодні чути, що деякі наші заклади дозволяють собі проводити закупівлю по завищених цінах. Я надіюсь що мораторій на ті перевірки, що був накладений для відповідних служб закінчився, і ми подивимося чому в одному заклади за 8 гривень закупляються продукти, а в іншому за 16.»

Гунчик попередив виробники про те, що якщо вони не хочуть щоб податкова завідала до них у гості, вни повинні переглянути формування цін на продукти харчування для бюджетної сфери.

«Бюджет дуже напружений, він дуже складний, і якщо виробники намагаються сьогодні отримати надприбутки на школах, інтернатах, дитячих садочках за рахунок державного бюджету – це позиція неправильна. Ми це питання залишаємо на контролі, ми будем його постійно продовжувати аналізувати» - зауважив голова ВОДА

Тож Волинська адміністрація збирається проводити щомісячну вибіркову перевірку закупівлі продуктів харчування у державні навчальні заклади, та постійно моніторити ціни на продукти харчування на ринку та ті, що пропонуються виробниками.