На території Волинської області не припинилися випадки шахрайств, до того ж, методи обману довірливих громадян – доволі різні. Про це повідомляє прес-служба волинської міліції.
Нещодавно до правоохоронців звернувся 50-річний житель селища Ратне. Чоловіка ошукали через Інтернет. У мережі він знайшов сайт безплатних оголошень, де помітив інформацію про надання послуг щодо надання вантажних перевезень. Потерпілий зідзвонився із автором оголошення. У результаті розмови чоловік мав доставити із Київської області до селище Ратне піноблоки, за що попросив завдаток – 1500 гривень. Отримавши вказану суму, зловмисника і слід пропав, тож свої зобов’язання він не виконав.
Аналогічна пригода трапилася і з 29-річним мешканцем селища. Обидва факти внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України.
Працівники органів внутрішніх справ запевняють, що найкращий метод боротьби з правопорушеннями – попередження злочину. Тому слід знати найпоширеніші види шахрайств, адже поінформований – значить озброєний.
Пам’ятайте: шахраї – чудові психологи, і ви не встигнете зогледітись, як вас ошукають. Тому не варто:
- вступати у розмови щодо фінансових чи майнових пропозицій із боку невідомих осіб;
- бездумно перераховувати будь-які кошти невідомим людям;
- купуючи товари у Інтернет-магазинах, намагайтеся отримати від продавця гарантії успішної покупки;
- не давати власні мобільні телефони в руки підозрілим людям;
- не впускати до своїх помешкань незнайомих осіб. Нізащо не вступайте з ними в контакт. Не забувайте, що, відкриваючи двері своєї домівки незнайомцям, ви автоматично наражаєтеся на небезпеку;
- у будь-якому випадку не давайте шахраям своїх речей, грошей, коштовностей, навіть якщо вони обіцяють їх негайно повернути.
Пам’ятайте: якщо все ж таки ви стали жертвою шахраїв, одразу телефонуйте на 102. Тільки в такому випадку правоохоронці зможуть оперативно затримати зловмисників.
Коментарі
коментарів немає