Російський сировинний гігант «Газпром» заявив про свої плани перенаправити транзит газу, який йде в Європу через Україну.
Держмонополія вирішила в майбутньому постачати газ європейським споживачам через Туреччину по новому трубопроводу, який Москва має намір побудувати замість "Південного потоку", передає Укрінформ.
Про це в середу заявив заступник голови Єврокомісії з Енергетичного союзу Марош Шефчович після зустрічі з главою Газпрому Олексієм Міллером.
«Міллер, у свою чергу, повідомив про плани Газпрому перенести транспортування газу, який зараз йде через Україну по новому, майбутньому трубопроводу, який піде через Туреччину. Чесно кажучи, для нас це було великою новиною», - уточнив він.
У свою чергу, міністр енергетики РФ Олександр Новак заявив: «Щодо перенесення обсягів газу за маршрутами та будівництва нової структури, то тут мова йде тільки лише про те, що ми диверсифікуємо і знімаємо ризики ненадійних країн, через які в останні роки виникають проблеми , в тому числі і з постачання газу споживачам європейським». Він пояснив, що рішення про будівництво газопроводу до Туреччини ухвалено, і «роботи вже ведуться».
Крім того, Москва відмовилася вести переговори з Києвом по «літньому» пакету угод на поставку газу, заявивши, що "зимової" угоди достатньо.
Ця угода була підписана 30 жовтня в Брюсселі - протокол, який підписали єврокомісар Гюнтер Еттінгер і міністри енергетики України і Росії - Юрій Продан та Олександр Новак, а також окремий додаток до чинного газового контракту, який підписали керівники українського Нафтогазу і російського Газпрому. В цілому «зимовий пакет» коштує $ 4,6 млрд.
Ціна на газ, який Україна вирішила купувати у Росії до березня на умовах передоплати, розраховується на базі формули, яка залежить від цін на нафту, «мінус» знижка в 100 доларів на кожній тисячі кубів. Прем'єр Арсеній Яценюк заявляв, що в четвертому кварталі минулого року ціна повинна була скласти $ 378 за тисячу кубів, а в першому кварталі 2015 року - $ 365 за тисячу кубів.
Раніше Міністр енергетики України Юрій Продан заявив, що остаточне врегулювання газової суперечки між Україною і Росією відбудеться після оголошення рішення Стокгольмського арбітражу.
Коментарі
коментарів немає